Зневага до союзників і шантаж: причини провалу великого контрнаступу-2023

Президент Зеленський ніколи не вирізнявся стратегічним мисленням, але завжди мав схильність до імпровізацій. Однак сцена і поле бойових дій - речі геть різні. Розрекламований з кожної праски контрнаступ у 2023 році мав усі шанси на перемогу, якби в Офісі президента не вирішили розпорошити сили і цілком зруйнувати план, розроблений і схвалений союзниками. Що тоді відбулося?

"Нью-Йорк Таймс" описав співпрацю між Україною та США в українських військових операціях проти Росії. Ключові тези:

2022. У Вісбадені створили секретний штаб - Task Force Dragon. США давали розвідку, координати, артилерію. Українці стріляли. Система працювала відмінно. Весна 2023-го. Підготовка великого наступу. Головна мета - Мелітополь. США наполягали зосередитись на одному ударі. Залужний погоджувався. Але Сирський хотів йти на Бахмут. Зеленський підтримав його.

Плану більше не існувало. На Ставці Зеленський віддав наказ: поділити боєприпаси порівну між Мелітополем і Бахмутом. 5 найкращих бригад віддали Сирському

Плану більше не існувало. На Ставці Зеленський віддав наказ: поділити боєприпаси порівну між Мелітополем і Бахмутом. 5 найкращих бригад віддали Сирському. Американцям нічого не сказали - вони лише побачили дивні пересування на супутниках. Замість прориву - повільне просування на кілька сіл. Замість 12 бригад на південь пішло 7. Решта - на Бахмут. Сам Сирський казав американцям: "Я не згоден з планом, але виконую наказ".

"Це був шантаж", - сказали в Пентагоні. Але не припинили підтримку, щоб не кинути українських бійців

Байден розумів: план провалено. І почав знімати обмеження. У травні США дозволили бити по РФ - створили "операційну зону" до 80 км углиб. Перші удари - по Бєлгороду. Це був новий етап. В серпні ЗСУ зайшли в Курськ. Без дозволу. З американською технікою. Порушивши умови "операційної зони". "Це був шантаж", - сказали в Пентагоні. Але не припинили підтримку, щоб не кинути українських бійців.

Паралельно йшла Операція Lunar Hail - атаки на Крим. Планували 100 об'єктів. Цілі визначали спільно з ЦРУ і британцями. США хотіли точкових ударів. Україна - ширшої кампанії. Зеленський казав Блінкену: "Ви помиляєтесь. Ми знаємо росіян. Треба бити по Москві". Але США були проти. Восени 2024 Росія наступала на Покровськ. США просили знизити призовний вік. Зеленський відмовився: "У нас немає чим озброїти 18-річних".

Після перемоги Трампа страх лише посилився. Байден на прощання зняв останні обмеження - дозволив удари Storm Shadow і ATACMS по РФ. Тепер багато що стає зрозумілішим, включаючи ситуацію з контрнаступом у 2023-му.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі