Правильний сніданок допоможе уповільнити старіння
Місце справжньої сили - у нас самих
Ви знаєте, де справжнє місце сили?
От ми шукаємо місця сили, кудись літаємо і піднімаємося на вершини. Це дуже приємно і справді круто. Але місце справжньої сили - у нас самих.
Це не виснажені, наповнені молекулярним мотлохом клітини, не пошкоджені нервові волокна, не наповнені жиром клітини печінки, не обліплені цукром еритроцити, не склеєні глікацією білки, а здорові клітини та добре працюючий міжклітинний матрикс (простір, в якому знаходяться клітини).
Звісно, роки беруть своє, точніше, потрохи руйнують наше тіло, що б ми не робили, проте краще не прискорювати цей процес.
Гіпократ гарно сказав: "Нехай їжа буде твоїми ліками". Тому непогано, якщо кожна їжа нестиме щось корисне.
Добре, коли користі буде відразу багато різної:
- клітковина, яка має "детокс"-ефект - зв'язує токсини, стимулює моторику кишечника і зменшує шанс потрапляння цих токсинів у кров і включення у метаболізм.
Клітковина має "детокс"-ефект
- рослинні пігменти, які інактивуватимуть шкідливі молекули, зменшуватимуть руйнування клітин та клітинних структур.
- вітаміни та вітаміноподібні сполуки, які спрямовуватимуть обмін речовин у здоровий напрямок.
- корисні жири, і не лише олії, а і насичені, які включатимуться у клітинні мембрани, роблячи їх стійкими до проникнення різних непрошених гостей, таких як віруси або токсини.
- білки, наповнені незамінними амінокислотами, які включаються в синтез гормонів, нейромедіаторів, ферментів, імунних клітин, заміну старих клітин на нові.
Тому, на перший погляд, такий сніданок - це лише сніданок, де яйце і ваші коментарі на зразок: "Купа трави, мій чоловік таке не їстиме, йому м'ясо подавай", "А де білок, чому так мало білка?". А от з точки зору біохімії, це купа корисностей: бетаїн з буряка, бета-каротин з моркви, лікопен з помідорів, фолати з листя, фосфоліпіди та амінокислоти, які не може синтезувати наш організм - з яйця, оливкова олія та часник. І гречка - джерело магнію і деяких вітамінів групи В. І багато різної клітковини - розчинної, для зв'язування токсинів, нормалізації холестерину та живлення корисних бактерій у кишечнику, а також нерозчинної, для прискорення руху їжі по кишечнику і так само - для живлення бактерій.
Їжа - це дуже потужний засіб збереження та покращення якості життя
А ще Гіпократ, як свідчить Вікіпедія, сказав: "Дія їжі - тривала, дія ліків - скороминуща". Ліки також потрібні, коли це потрібно, але знову і знову повторюю: їжа - це дуже потужний засіб збереження та покращення якості життя.
Салат № 1: Воля до життя
- сирий тертий буряк
- сира терта морква
- зелень листова
- порізаний дрібними кубиками часник
- сіль
- лимонний сік
- оливкова олія
Салат 2: Червоне, біле і трави
- помідори
- моцарела
- порошок із сухих трав (базилік, тим'ян, м'ята, мелісса, шавлія)
- оливкова олія
- бальзамічний оцет густий
Салати їжте з гречкою і домашнім яйцем нам'яко.
P. S. Давайте все ж допишу - це мій сніданок, тому, можливо, для тих, у кого є загострення захворювань шлунку, кишечника та підшлункової залози, чи хтось після операції (варіантів чимало) - це не варіант лікувального харчування. Всім іншим можна.
Коментарі