Зеленський боїться називати олігархів – замовників кризи

Рік президент був у "теплій ванні"

Президент Володимир Зеленський захворів на Covid-19, перебуває у лікарні "Феофанія". Також позитивний тест на коронавірус отримав голова Верховної Ради Дмитро Разумков, заявив, що лікується вдома. На Covid-19 захворів і перший віце-спікер Руслан Стефанчук. Наступного тижня засідання парламенту вестиме заступник голови ВР Олена Кондратюк.

Вплив ковіду відчувається у суспільстві, бізнесі, медицині. Все у комплексі це впливає на політичну ситуацію.

Не нагнітав би те, що зараз розкручують, мовляв Разумков – наступний президент. Президентськими виборами поки що не пахне. Просто спікер поводиться більш адекватно, ніж президент. Він – молодий, але досвідчений. Зараз грає роль незалежного, командного спікера.

Зрозуміло, що Тищенкові хотілося би давати задачі Разумкову. Але хто такий перший, а хто – другий. Разумков не дав колонізувати ресторанним ділкам у політиці посаду спікера. Коли подзвонили, порішали, давай роби. Багатьом це не сподобалося. При цьому Разумков не почав грати у свою гру. А те, що не дає собою крутити – це нормально.

Президент пішов на самоізоляцію, теж став однією із жертв хвороби. Зеленський поводився занадто вальяжно щодо ситуації – кава у кафе на карантині, фотографування без масок і велика кількість людей.

Він налагодив систему тестування в Офісі, але не налагодив її в країні. Тому логічно, що хтось міг легко занести інфекцію.

Щодо конституційної кризи, Зеленський певно не зрозумів, що сталося взагалі. Не думав, що таке може бути. Рік жив у супервисокому рейтингу, теплій ванні. А тут виходить суд, вмотивований олігархічними силами – один близький друг президента, а другий кум Путіна. Але Зеленський їх називати боїться. Намагається із ними далі грати.

Президент написав статтю для Financial Times. Але про що вона? Якщо говориш про боротьбу, вихід із кризи – називай прізвища замовників. Не називаючи прізвища замовників, вийти з конституційної кризи буде неможливо.

Друге. Потрібна реальна судова реформа. Не заміщення одного-двох суддів.

Не можна порушувати закон заради блага

Є ситуація, Зеленський має з неї вийти. Те, як виходить – неправильно. Не можна порушувати закон заради блага. Бо це таке саме порушення. Породжуючи незаконність, потім самі стаєте її жертвою.

Потрібне конституційне рішення. Рішення треба винести з кабінету на Банковій у парламент. Щоб там об'єдналися і вирішили. Зеленському сподобалося – давайте розпустимо, але це породжує ще більшу проблему. Якби ми не ставилися до суддів КСУ, але президент поводиться не краще.

Зараз для парламенту одні з головних питань – бюджет і вихід із конституційної кризи.

Микола Давидюк, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"
Сергій Курганов Генеральний директор рієлторського об'єднання "ПРОСТОР"
Євгенія Кузнєцова Письменниця
Антон Сененко Cтарший науковий співробітник Інституту фізики НАН України
Андрій Веселовський Дипломат, колишній представник України в Європейському Союзі