Як зекономити воду і чому це важливо

У нас немає нескінченної кількості чистої води

Ми багато писали та ви, певно, й самі знаєте, наскільки важливо пити воду для здоров'я організму. Однак, ще не згадували про зв'язок води, довкілля та глобального здоров'я.

Дві важливі проблеми які пов'язані з прісною, чистою водою — це її кількість і якість.

У нас немає нескінченної кількості чистої води. Хоча 71% Землі складається з води, багато частин світу страждають від нестачі чистої води. Понад 97% всієї води знаходиться в океанах — це означає, що вона занадто солона для пиття, вирощування сільськогосподарських культур і більшості промислових цілей.

Лише 2,5% всієї води на Землі — це прісна вода, з якої нам доступно менше ніж 1%

Лише 2,5% всієї води на Землі — це прісна вода, з якої нам доступно менше ніж 1%.

Бо левова частка цих запасів зосереджені та заперті в льодовиках, полярних крижаних шапках, атмосфері й ґрунті. Або занадто забруднені для споживання.

В умовах сильних посух, що відбуваються у світі, обмежені запаси прісної води стають одним з наших найцінніших ресурсів.

У світі приблизно 3 людини з 10 не мають доступу до чистої води.

Там де вода недоступна, люди можуть вирішити, що миття рук не є пріоритетом, тим самим збільшуючи ймовірність таких захворювань як холера, діарея, дизентерія, гепатит А, черевний тиф і поліомієліт.

Якість прісної води так само важлива, як і кількість. За оцінками ВООЗ, близько 829 тис. осіб щорічно помирають від діареї в результаті використання небезпечної питної води, недотримання санітарних умов і гігієни рук.

У світі приблизно 3 людини з 10 не мають доступу до чистої води

Економія води означає розумне використання обмеженої кількості води і належний догляд за нею. Оскільки усі ми залежимо від води для підтримки життя, нам варто приділяти більше уваги її заощадженню й навчитися зберігати наші джерела чистими та безпечними.

Що під силу зробити кожному та кожній з нас для збереження води:

- Закривайте кран під час чищення зубів, миття рук або гоління.

- Замість ванни приймайте душ.

- Запускайте пральні або посудомийні машини тільки з повним завантаженням і, якщо можливо, скоротіть цикл полоскання.

- Мийте фрукти і овочі не під краном, а в мисці. Воду після миття можна використовувати для поливу кімнатних рослин.

- Кімнатні рослини краще поливати вечорами, а не вранці. Так волога менше випаровується і вам буде потрібно менше води на полив.

- Багато літрів витрачається поки стече холодна і буде гаряча вода. Цю воду можна зливати у пляшки чи будь-яку іншу посудину і потім використовувати для різних господарських цілей.

- Використовуйте пристрої для економії води, наприклад, водозберігаючу насадку для душу; бачок подвійного зливу для унітаза.

- Ремонтуйте несправну сантехніку вдома.

- Купуючи техніку звертайте увагу на енергозберігаючі позначки. Моделі класу А і вище — споживають енергії найменше.

Уважно ставлячись до споживаної води, ви можете не тільки зберегти її для екосистем Землі, але і допомогти людям, для яких доступ до чистої питної води є розкішшю. Й тут важливий внесок кожної людини.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі