Потіння не "виганяє" хворобу із тіла при застуді чи грипі

Інколи у разі недуги дійсно важливо не робити нічого

Пропарити ноги, закутавшись в ковдру, попити гарячий чай з медом чи малиною, тепло одягнутися, влягтися у ліжко, закрити всі вікна, щільно закутатися ковдрою, а ще краще двома — треба ж пропотіти. Це досить поширений метод такого собі "вигнання" хвороби з тіла у разі застуди чи грипу. Мовляв, з потом виходять токсини й непотрібні організму шкідливі речовини, а це точно допомагає одужати. Насправді це — міф.

Піт переважно складається з води, значно меншу частку становлять електроліти та деякі органічні сполуки.

Основна функція потіння — охолодити організм та регулювати температуру тіла, але аж ніяк через шкіру не можуть вийти токсини, це робота печінки та нирок.

Основна функція потіння — охолодити організм та регулювати температуру тіла, але аж ніяк через шкіру не можуть вийти токсини, це робота печінки та нирок

Отже все, чого можна досягти, спеціально викликаючи потіння, — це охолодити тіло та змусити організм втрачати воду.

Чи потрібно це у разі хвороби та чи допоможе опція "випотіти" швидше одужати - ні. Навпаки, одна з важливих речей, коли людина хворіє, — уникати зневоднення. Саме тому фактично в усіх настановах з лікування застуди й грипу є залізна рекомендація — пити багато рідини та уникати алкоголю та кави, які сприяють зневодненню.

Тобто опція "пропотіти" дає абсолютно протилежний ефект до цього. Єдине, що це може допомогти відчути тимчасове полегшення, від того, що тіло охолоджується. І все. Наукових доказів, що штучний підйом температури, а відповідно й потовиділення якось заважають вірусам розмножуватися, не існує. Хіба що в деяких дослідах на мишах.

"Пропотіти" у разі хвороби намагаються не лише з допомогою чаю та щільного закутування у ковдру. Є ще варіанти йти в баню чи сауну, посилено тренуватися чи намазати стопи спиртом і бахнути горілки з перцем. Всі ці способи є особливо небезпечними, якщо температура тіла вже й так висока. Щонайменше можна перегрітися, отримати сильне зневоднення чи травмуватися.

Йти в баню чи сауну, посилено тренуватися чи намазати стопи спиртом і бахнути горілки з перцем - усі ці способи є особливо небезпечними, якщо температура тіла вже й так висока

Як лікуватися, якщо все ж захворіли?

- Залишатися вдома та відпочивати. В жодному разі не переносити хворобу "на ногах".

- Подбати про достатню кількість сну. При перевтомі імунітет може слабше реагувати.

- При температурі 38,5 та вище — приймати жарознижувальні препарати. Діюча речовина — парацетамол або ібупрофен.

- Пити достатньо рідини — води, чаю, узварів. Коли ми хворіємо, то втрачаємо багато рідини разом з потом та під час інтенсивного кашлю.

- Провітрювати та зволожувати приміщення.

- Корисно харчуватися.

Що не треба робити, якщо захворіли?

- Пити противірусні засоби, імуномодулятори, інтерферони та інші препарати з недоведеною ефективністю.

- Закидатися антибіотиками "про всяк випадок".

- Закривати всі вікна та двері, не провітрювати приміщення, робити з кімнати "бункер" без доступу кисню.

- Обкладати цибулею кімнату чи начисто прибирати хлоркою.

- Намагатися "випотіти" хворобу будь-яким способом.

Бажання щось робити, аби швидше одужати, виглядає цілком природно. Навіть якщо методи, якими хочеться скористатися для пришвидшення одужання видаються не надто надійними чи ефективними. Але інколи у разі хвороби дійсно важливо не робити нічого, а просто відпочивати, і дати імунній системі виконувати свою функцію.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі