Параноя стала державною політикою Росії
І в 1991, і в 2013 українці показали, що не будуть жити у їхній реальності
Через ігнорування інтересів російськомовного "малого народу" окремі області можуть відпасти від України, заявив глава Держдуми В'ячеслав Володін.
У психології проекція - це механізм захисту, коли те, що відбувається всередині, властиві тобі особливості автоматично переносяться на зовнішні об'єкти. Як правило, розповсюджена при параноїдальних розладах.
Володін раніше вже відзначився схожими заявами, що Україна має заплатити за те, що анексувала Крим. Ми анексували Крим – вам самим не смішно?
Влада в Росії взагалі бачила результати референдуму 1 грудня в Криму і Севастополі? Як "город русской славы" проголосував за незалежність України навіть краще, ніж Кримська АРСР. Єдиного, до речі, легітимного референдуму, який визнав світ і та ж сама Російська Федерація.
Влада в Росії взагалі бачила результати референдуму 1 грудня в Криму і Севастополі?
Можна звичайно висловлювати інші раціональні аргументи - зокрема, і щодо того, в чиєму складі Крим став областю, а де була відновлена автономія. Але там їх точно не почують. Бо вони мотивовані параноєю, а не раціональними аргументами.
Психологічний розлад, параноя - це не лише проблема Володіна. Це - проблема влади Росії, яку вона нав'язує росіянам. Це в їхній реальності може бути насильницький "примус до миру", захист прав російськомовних на чужих територіях (на своїх то захистити не здатні). У їхній реальності "іхтамнєти" і "фашизм в Україні".
Параноя - символічна реальність, де все що практично відбувається у країні, переноситься на інших. Де вони рятують інші сусідні країни від проблем, що існують на території Російської Федерації.
А ми страждаємо від проблем у їхній голові. А дехто в Україні навіть вірить у ту реальність, яку нав'язує російська влада.
Але не для того в Україні існує 1 грудня. І в 1991 році, і в 2013 українці показали, що вони не хочуть і не будуть жити у параноїдальній реальності.
Богдан Петренко, для Gazeta.ua
Коментарі