У Світоліної немає значних підйомів чи провалів

Від неї варто чекати перемоги на турнірах Великого шолому

Еліна Світоліна програла півфінал Відкритого чемпіонату США. Її обіграла американка Серена Вільямс.

Еліна планувала довгий матч. Спробувала шляхом терпіння та стримування змусити Серену рухатися по корту. Світоліна розуміла, що навряд чи здатна запропонувати суперниці високий темп гри. Такий варіант виглядав більш надійно. По ходу матчу Світоліній потрібно було ризикувати, а вона цього так і не зробила.

Світоліній потрібно було ризикувати, а вона цього так і не зробила

Еліна після матчу сказала, що потрібно більше працювати з психологією. Звичайно, що цей аспект дуже важливий. Але я не дуже розумію, як це можна змінити. Кожна людина має власний характер. Є люди більш ризикові, а є більш обережні. Навряд чи будь-якому психологу вдасться змінити характер Еліни, який вона має від народження. Спробувати можна, але чи вийде?

Цього сезону українка вже двічі грала у півфіналах турнірів Великого шолому. Еліну не можна назвати тенісисткою, яка може видати миттєвий успіх. В рейтингу в неї ніколи не було значних підйомів чи провалів. Світоліна йде до своїх перемог крок за кроком. Щойно вона виростає в якості, це відразу відображається на результатах та рейтингу. Тому від Світоліної у майбутньому варто чекати виходів у півфінали турнірів Великого шолому, фіналів і навіть перемоги.

Серена Вільямс програла фінал Відкритого чемпіонату США 19-річній канадійці Б'янці Андреску. Для американки це вже четвертий поспіль програний фінал. Серена повинна зрозуміти, якщо вона хоче грати в теніс –це одна розмова, а якщо хоче змінювати цифри в грі – зовсім інша. Ситуація, коли вона не може виграти вже декілька фіналів поспіль, безперечно давить на неї. Змушує думати не про теніс, а про щось інше. Психологія у спорті завжди мала вагоме значення.

Андреску – гравець, для якого авторитетів не існує

Я б не сказав, що перемога у фіналі Андреску - велика сенсація. В цьому році вона вже вигравала престижний турнір у Маямі. Останній рік добре прогресує. Набирає впевненості. Добре готова технічно. З нею працює класний канадський тренер Сільвен Брюно. Андреску – гравець, для якого авторитетів не існує.

Всеволод Кевлич, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Іван Козленко Культуролог, артменеджер
Ольга Волинська Медіа-експертка Центру "Форпост HELP"
Ігор Айзенберг Професор, завідувач кафедрою інформатики в Манхеттенському коледжі
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Погода