Європейці у російському питанні – не США. Їх постійно треба підштовхувати

Позиції Росії у ЄС досить сильні

Втрату Росією статусу стратегічного партнера ЄС у нинішній ситуації і справді можна розглядати як певну зовнішньополітичну перемогу України.

Чому це важливо? Ми знаємо, які зараз процеси відбуваються у Євросоюзі. У державах поступово замінюються уряди, і вони все частіше наповнюються міністрами, лояльними до Москви. Тут досить згадати про ситуацію в Італії. Саме через позицію Італії нещодавно не вдалося домогтися визнання нового президента Венесуели з боку ЄС. Тож позиції Росії у ЄС зараз досить сильні - і це очевидний факт, що відображається у багатьох рішеннях.

Проросійські політики вибудовують свою аргументацію для власних громадян, спираючись на ідеї про "відновлення торгівлі з Росією". Мовляв, досить зняти ці "кляті санкції", і все буде прекрасно - гроші потечуть до європейських виробників рікою. Подібна риторика, чого гріха таїти, є досить популярною у деяких колах. Але очевидно, що рішення про виключення Росії з числа стратегічних партнерів ЄС (хоча і явно запізніле) може завдати удару по цій логіці. Власне, це демонстрація того, що Євросоюз нарешті публічно визнав - повернення до "статус-кво 2013 року" у відносинах з Росією у цій ситуації неможливе.

Євросоюз нарешті публічно визнав - повернення до "статус-кво 2013 року" у відносинах з Росією неможливе

Зрозуміло, що на це все впливає комплекс факторів. І у першу чергу - перманентні "недружні" факти з боку Росії. Хоча не треба нівелювати роль української дипломатії на чолі з Порошенком, адже всі ми знаємо, що ЄС у "російському питанні" - не США. Їх постійно треба "підштовхувати" до ухвалення певних рішень, які наражаються на серйозний спротив. Тому це і справді важливо. Хоча звісно - це лише певна ланка у системі міжнародних відносин, і сама вона нічого не вирішить без відповідного підкріплення.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода