Політики бояться "Закону про мову"

Це гра з вогнем

27 років незалежності України, а досі живемо у російськомовному середовищі. Покоління, народжене після 1991-го, вже має своїх дітей. Але вони ростуть і чують на вулицях не державну мову. Це велике недопрацювання всіх попередніх керівників держави.

Зараз ми маємо владу, яка себе називає українською. Але суттєвих змін у мовному середовищі мало. Мовне питання - найманіпулятивніше. З ним можуть зрівнятися війна, пенсії та пільги. Після скасування закону Ківалова-Колесніченка пройшло півроку. А в ефірі – тиша. Тому що мовним питанням маніпулюють знову. Адже на носі вибори. І хто скористається правильною риторикою щодо мови, зможе отримати голоси. Так було завжди. Буде і тепер.

Є ще одна причина відсутності "Закону про мову". Це страх.

Історично склалося так: чия мова - того й влада. Правляча верхівка, яка користувалася російською - досі при владі

Історично склалося так: чия мова - того й влада. Реальність така. Правляча верхівка, яка користувалася російською - досі при владі. Радикальний закон щодо мов нацменшин (читай – російської) і початок тотальної українізації не вигідні їй.

"Закон про мови" потрібен. Але ухвалять його тільки коли це буде вигідно владі. Політики заради власних інтересів нехтують навіть національною безпекою. Але це гра з вогнем.

Олексій Козюк, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олег Сенцов Режисер, сценарист, письменник
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Погода