Про російського шпигуна в уряді

Як затримання Єжова вдарить по іміджу України

По роботі в МЗС я добре знаю затриманого і звинуваченого Станіслава Єжова. Він дуже довго працював\очолював відділ\сектор офіційних перекладів (структурний підрозділ, який займається перекладами договорів). Не знаю коли і як, але на якомусь етапі потрапив у протокол (де для наших "володіючих зі словником" керівників держави перекладачі завжди були на вагу золота). Зараз працював на посаді заступника керівника служби протоколу прем'єр-міністра. Цей підрозділ є частиною навіть не секретаріату кабміну, а служби прем'єра.

Я далекий від думки і можливості стверджувати будь-що. Можу просто пояснити деякі факти.

Доступ до держтаємниці - це ще й надбавка до зарплати. А навіщо платити більше?

Коли я очолював службу протоколу прем'єр-міністра, мої заступники не мали доступу до державної таємниці. Їм його навіть не оформлювали. Звичайно, і міжнародне листування, і графіки роботи прем'єра, і програми візитів - документи чутливі, але нетаємні. Перше управління в СКМУ в той час дуже ретельно слідкувало, щоб доступ до держтаємниці не надавали тим, кому він не потрібен. Визначити це нескладно. Якщо керівник посадової особи не дає або дуже-дуже рідко дає вказівку ознайомити підлеглого з документами, що містять державну таємницю, або якщо посадовець не готує документи, які пізніше отримують відповідний гриф, то доступ таким людям непотрібен. Слідкували за цим уважно, бо доступ до держтаємниці - це ще й надбавка до зарплати. А навіщо платити більше?

В МЗС у мене часами виникали з цим проблеми - доступ був потрібен більшому числу моїх підлеглих, ніж секретчики були готові оформлювати. В СКМУ ця проблема ніколи не виникала. Ніхто крім мене доступу не мав, і ми прекрасно жили. Навіть до мене як керівника протоколу таємні документи потрапляли не частіше разу-два на рік.

Або хтось із керівників Єжова ознайомлював його з таємними документами без дозволів та потреби, або збирав Єжов кабмінівські плітки

Заяви СБУ натякають, що Єжов був креативний і вигадливий шпигун - шукав і знаходив відомості. Ну, що ж - або хтось із його керівників матиме проблеми, якщо ознайомлював його з таємними документами без дозволів та потреби, або збирав Єжов кабмінівські плітки і замальовки на тему "что вижу, о том пою". Відомості про переговори і зустрічі прем'єра цікавіші, але якби хто знав, які вони (ці зустрічі і переговори) здебільшого формальні і пусті.

Хоча, якщо припустити, що росіяни мають чи добиваються тотального контролю над Україною, то навіть такий шпигун в оточенні прем'єра - дуже і дуже для них непогано. Ну, і по іміджу України це ударить. Бо усі іноземці, хто спілкувались з Гройсманом через перекладача, почнуть йорзатися пригадуючи, що вони там наговорили, і що про них знають росіяни? Ну, і найближчим часом усі добре думатимуть, що говорити українцям, а що ні.

Фраза про те, що СБУ вже встановило, що росіяни завербували Єжова під час роботи в США, дивна. Встановити це до арешту могли хіба, якщо Єжов у своїх креативних шпигунських листах, які СБУ перехоплювало і читало, писав російським кураторам "с нежностью вспоминаю свою вербовку в Вашингтоне". Але навіть якщо і так, то навіщо натякати, що наша контррозвідка уміє читати шифровані листи російської агентури? А те, що вони не могли бути інакшими - я не сумніваюсь.

Дивним виглядає і затримання на камери. Пояснити це можна хіба бажанням дати повідомлення, щоб куратори шпигуна не хвилювались

Дивним виглядає і затримання на камери. Кабмін має двір і інші виїзди, звідки можна тихо і красиво вивезти затриманого без дефіле по вулиці Грушевського під софітами і камерами ніяк не пов'язаного ні з Росією, ні з українською владою каналу "Прямий". Пояснити це можна хіба бажанням дати повідомлення, щоб куратори шпигуна не хвилювались.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі