Роман Кулик
Офіцер ЗСУ, співзасновник освітнього проекту "Експертний корпус"
01.09.2017
3696

Маємо законно обмежити вплив Московського патріархату

Російські силовики завершують розгром відносно стійкої та лояльної до України інституції в окупованиму Криму

Їх усього-то дві - Меджліс і Українська православна церква Київського патріархату.

Учора розграбували храм УПЦ КП в Сімферополі, завдали тілесних ушкоджень місцевому священнику і здаватимуть в оренду приміщення. Не сенсація, росіяни систематично вичищають Крим від усіх проукраїнських елементів, усвідомлюючи роль церкви. Натомість що у нас зроблено для протидії філіалу РПЦ - УПЦ "Московського патріархату"?

Не можуть справитись навіть із попами Лаври, що відкрито руйнують архітектурні пам'ятки у центрі Києва.

Навіть вкрай обережна й м'яка спроба обмежити вплив цієї гебешної структури через закон №4128 (особливий статус для релігійних організацій, керуючі центри яких перебувають у державі-агресорі) і №4511 (по зміні релігійними громадами підлеглості) тупо не ставились на розгляд Ради. Одного мітингу фан-клубу МП й істерики Онуфрія вистачило, щоб депутати злякано відклали ці закони в довгий ящик.

Тут, до речі, розкривався черговий недолік мажоритарки - більшість депутатів, що мають думати про свій округ, не хочуть лізти в зарубу з МП, бо усвідомлюють, що на чергових виборах (а виборчу систему у нас досі не змінили) це може зарубати їх перспективи на окрузі. Це окрема біль.

У висновку ж: росіяни агресивно доламують проукраїнську церкву в окупованому Криму, у нас під боком попи палять церкви УПЦ КП (як нещодавно у селі Бобровиця на Чернігівщині). На рівні держави - по факту ігнорування масштабної проблеми, Онуфрій та його челядь запрошують на парад та всі урочистості на державному рівні, дають доступ до капеланства в армії і т.д.

Ясно чому - у час хиткої стабільності влазити у серйозний конфлікт із впливовою релігійною структурою, що має сотні тисяч зомбованих вірян, потужну підтримку країни-агресора і великі фінансові ресурси і вплив - не хочеться. Але треба. Бодай почати рухатись у напрямку обмеження впливу МП та підтримки проукраїнської церкви.

Я агностик, тому не маю жодного особистого інтересу вписуватись за будь-яку церкву. Просто у нашій ситуації необхідність усіма законними способами обмежити вплив УПЦ МП - питання нацбезпеки.

Суть на поверхні - у Михайлівському відспівують загиблих воїнів, роблять виставки по Іловайську, стіну портретів наших бійців. У Лаврі ж - самі знаєте.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода