Роман Кулик
Офіцер ЗСУ, співзасновник освітнього проекту "Експертний корпус"
01.09.2017
3696

Маємо законно обмежити вплив Московського патріархату

Російські силовики завершують розгром відносно стійкої та лояльної до України інституції в окупованиму Криму

Їх усього-то дві - Меджліс і Українська православна церква Київського патріархату.

Учора розграбували храм УПЦ КП в Сімферополі, завдали тілесних ушкоджень місцевому священнику і здаватимуть в оренду приміщення. Не сенсація, росіяни систематично вичищають Крим від усіх проукраїнських елементів, усвідомлюючи роль церкви. Натомість що у нас зроблено для протидії філіалу РПЦ - УПЦ "Московського патріархату"?

Не можуть справитись навіть із попами Лаври, що відкрито руйнують архітектурні пам'ятки у центрі Києва.

Навіть вкрай обережна й м'яка спроба обмежити вплив цієї гебешної структури через закон №4128 (особливий статус для релігійних організацій, керуючі центри яких перебувають у державі-агресорі) і №4511 (по зміні релігійними громадами підлеглості) тупо не ставились на розгляд Ради. Одного мітингу фан-клубу МП й істерики Онуфрія вистачило, щоб депутати злякано відклали ці закони в довгий ящик.

Тут, до речі, розкривався черговий недолік мажоритарки - більшість депутатів, що мають думати про свій округ, не хочуть лізти в зарубу з МП, бо усвідомлюють, що на чергових виборах (а виборчу систему у нас досі не змінили) це може зарубати їх перспективи на окрузі. Це окрема біль.

У висновку ж: росіяни агресивно доламують проукраїнську церкву в окупованому Криму, у нас під боком попи палять церкви УПЦ КП (як нещодавно у селі Бобровиця на Чернігівщині). На рівні держави - по факту ігнорування масштабної проблеми, Онуфрій та його челядь запрошують на парад та всі урочистості на державному рівні, дають доступ до капеланства в армії і т.д.

Ясно чому - у час хиткої стабільності влазити у серйозний конфлікт із впливовою релігійною структурою, що має сотні тисяч зомбованих вірян, потужну підтримку країни-агресора і великі фінансові ресурси і вплив - не хочеться. Але треба. Бодай почати рухатись у напрямку обмеження впливу МП та підтримки проукраїнської церкви.

Я агностик, тому не маю жодного особистого інтересу вписуватись за будь-яку церкву. Просто у нашій ситуації необхідність усіма законними способами обмежити вплив УПЦ МП - питання нацбезпеки.

Суть на поверхні - у Михайлівському відспівують загиблих воїнів, роблять виставки по Іловайську, стіну портретів наших бійців. У Лаврі ж - самі знаєте.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Наталія Лелюх Лікар акушер-гінеколог
Остап Яриш Журналіст української служби "Голосу Америки"
Наталя Д'ячкова Директор юридичної компанії "Скарга"
Олександр Лієв Голова Асоціації індустрії гостинності України
Погода