Про що сказали Путіну протести 12 червня

Проводити будь-які вибори в Росії технічно неможливо

Протести 12 червня в Росії показали, що влада налякана. Кремль опинився в такій ситуації, коли і поступки протестувальникам, і спроби коригувати вертикаль влади тільки погіршать ситуацію.

Заарештували близько 2 тисяч осіб. Це вже справжні великі протести, на відміну від того, що було. Люди добре розуміють, що їх можуть заарештувати, але, тим не менш, вийшли. І таке враження, що виходитимуть. У цих умовах проводити будь-які вибори технічно неможливо, пише для "Апострофа" російський опозиційний політик Костянтин Боровий.

Це вже справжні великі протести, на відміну від того, що було

Владі необхідно враховувати цей фактор і якимось чином адаптуватися, але в тому-то й річ, що пристосуватися до цього неможливо. Причина протесту - в погіршенні політичного і матеріального становища людей і повній бездіяльності влади. Причому виникло кілька вибухових тем. Одна з них – корупція, той самий фільм про Медведєва. До сих пір влада намагалася не реагувати. Зрозуміло, що тепер вимушена реакція буде. Як відомо з політичної практики, реакція і поступки надміру провокують протестну активність. Це означає, що поступками протестну активність не збити.

Перехопити ініціативу у протестувальників і почати боротьбу з корупцією або зайнятися питаннями економіки влада не може. Бо структура влади та керівництво так влаштовані, що корупція є одним з елементів вертикалі влади - відмовитися від ніяк. Це потрібно якось пояснювати, але пояснити це щиро теж неможливо, тому що далі повинні з'явитися висновки - потрібно щось коригувати. Структура вертикалі влади така трухлява, що коли її почати трохи підправляти, може розсипатися.

Це такий ступінь переляку, який демонструє насправді не силу влади, а її слабкість, нездатність до діалогу з суспільством

Істотне погіршення ситуації - втрата регіональної лояльності. Це надто небезпечно для влади. Влада дуже налякана. Це видно по реакції і спробам залякати протестувальників. По мішках і протитанковим шпильок. По реакції національної гвардії і поліції. Затриманих багато, надто багато. Це такий ступінь переляку, який демонструє насправді не силу влади, а її слабкість, нездатність до діалогу з суспільством. Те, що влада відірвана від суспільства, було зрозуміло завжди, але те, що вона перейшла до прямого протистояння, - це абсолютно новий елемент, нову якість. Його не було під час протестної активності 2010-2012 років.

Не доводиться сумніватися в тому, що ці події будуть пояснювати втручанням зовнішніх сил. Пояснити протести проблемами, які виникли в країні, вони не можуть. Не думаю, що Путін буде це артикулювати: тільки що на Петербурзькому міжнародному економічному форумі було сказано, що все ідеально. Вже десь було сказано, що протести - результат зовнішнього впливу.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода