Кольорові граблі: чому не знаходиться робота мрії

Помилки при пошуку роботи не унікальні: це наші звичні граблі, тільки іншого кольору

Пошукачі роботи нерідко скаржаться: вакансій мало, кадровики злі, та й фахівців не цінують по-справжньому. Але найчастіше проблема криється зовсім в іншому.

Як ми заліковуємо хворобу без розуміння її причин, так, буває, і розсилаємо резюме. А потім - десятки безуспішних співбесід без усвідомлення, що проблема в нас самих. Парадокс ще в тому, що нам такі помилки часто не помітні. Зате добре проглядаються збоку. І повторюються вони не тільки при пошуку роботи, але і в житті. Ті ж граблі, лиш іншого кольору.

Ось моя невелика вибірка часто повторюваних "граблів".

Людина не готова мінятися або вона негнучка

Приклад 1: При пошуку роботи виявляється, що зарплати на ринку нижче, ніж була на попередньому місці. Людина не погоджується на пропозиції, хоча роботи немає вже рік.

Приклад 2: Спеціаліст вмираючої галузі наполегливо шукає роботу тільки в цій же сфері. І на такій же позиції, замість перекваліфікуватися у більш перспективну.

Приклад 3: Кандидат прагне в певну компанію, але знайомитися з корисними людьми на конференціях вважає нижче своєї гідності.

Як лікується: потрібно зрозуміти, що втрачаєте, коли тупцюєте на місці.

Людина не готова напружуватися

Приклад 1: отримувати багато грошей хочеться, а ночами вчитися новій професії ночами - не дуже. Простіше розсилати пачками резюме і чекати на результат.

Приклад 2: хочеться роботу біля будинку, високу зарплату і перспективи розвитку, але скласти список компаній у найближчому районі й індивідуальне резюме під кожну складніше, ніж просто розсилати резюме і сподіватися на диво.

Приклад 3: людина шукає, на кого б перекласти відповідальність і хто б зробив за неї всю роботу. Наприклад, вивчає нову програму і при найменшому нерозумінні смикає когось, замість знайти інформацію самотужки.

Як лікується: усвідомленням, що мети не досягнуто, і працетерапією. А ще – аналітикою за кількістю друзів, які чомусь більше не хочуть вам допомагати.

Найкрутіший досвід отримуємо, долаючи страх і пірнаючи в незвідане

Людина не хоче ризикувати.

Сумно, але найкрутіший досвід ми часто отримуємо, долаючи страх і пірнаючи в незвідане. Якщо не ризикнути і не сказати керівнику про своє бажання заробляти більше, він не дізнається про це сам і не підвищить.

Якщо не написати менеджеру компанії мрії про бажання працювати в ній - він і не здогадається.

Як лікується: невеликими кроками у напрямку до мети. Такими, щоб нічого глобально не втрачати, але й пробувати.

Людина недооцінює себе.

Здається, що все, чого ти досяг - не варте нічого. Страшно говорити про свої досягнення, а якщо доводиться, то звучить це так невпевнено, що його буквально не чують. Йому здається що "всі так можуть".

Приклад 1: Людина не йде з компанії, де упелась у стелю, бо "а кому я потрібен на ринку". Час іде, а "потрібності" не додається.

Приклад 2: При описі функціонала в резюме кандидат "забуває" вказати круті проекти і досягнення.

Як лікується: зворотним зв'язком від людей, які можуть підтримати. Регулярним зосередженням на своїх досягненнях.

Це не вичерпний список. Кожен пункт важливий, і жоден консультант не знайде за вас роботу, якщо ви не пропрацюєте її самі.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"