Як впливає самооцінка на пошук роботи

Вдячні за підтримку працівники викладаються на всі 100

Вірите чи ні, але те, як ми самі себе оцінюємо, побічно впливає на рішення роботодавця і наші умови праці. Найяскравіший приклад. 2 асистента Директора з практично аналогічним досвідом. Одна розглядає позиції від 20 000 і успішно ходить на інтерв'ю. Друга - шукає роботу хоча б на 10 000 і не вірить в те, що у неї вийде. В результаті роботу знаходять обидві. На тих умовах, які самі собі поставили.

На нашу самооцінку дуже впливає зворотний зв'язок від світу. Це в першу чергу виховання і віра батьків у нас. По-друге, але не менш важливо - з яким керівником ми працювали, в якій корпоративній культурі і як в компанії оцінювали нашу роботу.

На самооцінку дуже впливає зворотний зв'язок від світу

У моїй практиці було 2 наочних випадки.

Першого героя, назвемо його Вітя, звільнили з компанії, через кілька років роботи бо "не розвивався" і не брав на себе відповідальність. Так йому сказали в день звільнення. Через кілька місяців наш герой вийшов в компанію, де було прийнято підтримувати один одного і допомагати. Для мене було приємною несподіванкою почути від HR, що в компанії просто в захваті від його професіоналізму та відповідальності. Йому доручають найважливіші проекти і він вже показує відмінні результати. А ще його дуже любить колектив і добре ставиться керівництво.

Друга героїня, назвемо її Катя, змінила кілька робіт. Практично скрізь вона відчувала себе просто "руками", які виконують роботу. Через кілька невдалих спроб довести на що здатна і негативного зворотного зв'язку від керівника, вона перестала боротися. Їй не переглядали зарплату, а коли звільнялися співробітники - перекладали на неї їх незавершені проекти. Я часто чула від неї: "Я не професіонал, куди мене візьмуть". Але тим не менше переконала її шукати роботу.

Негативний минулий досвід змушує вважати себе невдахами і непрофесіоналами

Через місяць наша героїня була вже на новій роботі і отримувала вищу ЗП. Через 2 місяці її запросив до кабінету і похвалив керівник. Співробітники почали звертатися до неї з питаннями, і виявилося, що її знання цінні для цієї компанії.

Ми часто зустрічаємося, і я чую про її пропозиції і їх реалізацію в компанії.

Знаєте, що сталося з цими людьми? Вони потрапили в підтримуюче середовище, і в цих умовах почав розкриватися їх потенціал. Вони почали знову вірити в свої сили. А головне, вони настільки вдячні компанії за тепле ставлення, що стараються на всі 100, а то і більше.

До чого я веду?

На консультації з пошуку роботи часто приходять люди, в яких упала впевненість у собі. Негативний минулий досвід змушує їх вважати себе невдахами і непрофесіоналами. Вони не вірять, що зможуть знайти "нормальну" роботу і занижують свою вартість на ринку.

Але це не вирок і з такими випадками можна і потрібно працювати.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"