Чим керується наша влада?
Про набір підходів, мотивів, які застосовують при оцінці ситуацій і прийнятті рішень
Слухаю онлайн лекцію про зовнішньополітичну доктрину президента Обами. Йдеться про набір принципів, підходів, мотивів, які застосовувались при оцінці ситуацій і прийнятті рішень із безпекових чи зовнішньополітичних питань.
Ну, і задумався. А на яких принципах, засадах, підходах базуються рішення нашої влади? Як на мене це:
1. Страх. Страх перед наслідками своїх рішень, а тому бажання сховатися на колегіальними. Страх перед Росією (захищатися від зовнішньої агресії РФ не можна, щоб не почалась війна з нею). Ще більший страх перед власним народом - добробатами, волонтерами, громадськими активістами. Навіть "правильні" закони чи рішення приймаємо здебільшого тоді, коли боїмось реакції Заходу і власного суспільства.
Якщо закон заважає - можна ігнорувати його. Звідси обіцянки терористам, Росії і західним партнерам змінити Конституцію
2. Правовий нігілізм. Якщо закон заважає - можна ігнорувати його. Звідси обіцянки терористам, Росії і західним партнерам змінити Конституцію, ігнорування законів про оборону, боротьбу з тероризмом, держкордон і тд.
3. Жага наживи. Як би страшно не було, на які виверти не доводилось би йти, щоб зупинити російську агресію, як би не падала економіка і біднішав народ, процес відкриття нових рахунків, офшорних компаній не зупиняється ніколи.
Коментарі