Загострення в президентській кампанії в США
Практично одночасно надвечір п'ятниці були оприлюднені нова серія електронних листів Гіларі Клінтон та нове відео з одкровеннями Дональда Трампа
Листи Клінтон, за стандартами української політики, - нічого особливого. Подумаєш, пише, що вона за відкриті кордони і вважає, що політику потрібно мати позицію для публічного обговорення і якусь іншу позицію для закритих зустрічей і обговорень. Якраз вчора на Еспрессо ТВ в інтерв"ю Ользі Лень Геогрій Тука скаржився, що у нас норма, коли політик думає одне, публічно говорить інше, а робить - щось третє.
Але в США, і особливо для виборчої кампанії Клінтон, і особливо за дві доби до чергових президентських теледебатів, це може бути проблемою.
По-перше, Клінтон бореться за голоси виборців свого колишнього опонента Берні Сандерса. Ці люди дуже близькі за переконаннями до Трампа у частині того, що вважають вільну торгівлю і відкриті кордони злом. Ледь не вселенським злом, яке відбирає робочі місця у американців.
По-друге, не лише Дональд Трамп на дебатах, але будь-хто до кінця політичної кар"єри Гіларі Клінтон, отримають змогу в'їдливо цікавитися у неї: чи висловлена нею думка є публічною позицією, чи закритою?
Без довіри до політика і політики ми знаємо, що буває, - Україна
А це питання моральної цілісності. Це питання довіри. Без довіри до політика і політики ми знаємо, що буває, - Україна.
У Дональда Трампа не краще. Дехто вважає, що значно гірше.
Пригадуєте анекдоти Януковича про Джеймса Бонда, жіночі трусики і годинник, який поспішає на 15 хвилин? Ну, якщо не пригадуєте, то легко знайдете. Так ось, те що в 2005 році наговорив Трамп про своє ставлення до жінок, лексика і звороти, які він вживає, - це на порядок гірше, ніж у Януковича.
І відразу пішли повідомлення, що викриваючі чи компрометуючі відео і повідомлення про характер відносин Дональда Трампа і жінок з пікантностями не вичерпано, а навпаки - все лише починається.
А пріоритетна увага виборчої кампанії Дональда Трампа саме зосереджена на виборцях-жінках. Так що на недільних теледебатах Гіларі Клінтон теж матиме чим позбиткуватися над зальотним мільярдером (чи може він просто мільйонер - хто зна? Він же податкову декларацію так і не оприлюднив).
Формально у війні компромату нічия - 1:1. Але враховуючи те, що.Трамп все ж таки позаду, і голоси жінок йому для перемоги значно важливіші, ніж голоси прихильників Сандерса для Клінтон. Деякі оглядачі навіть заговорили про те, а чи не варто Трампу вийти з гонки? Ну, і відразу запущено в обговорення набір тем, що супроводжують це питання - як це зробити, а що буде, якщо кандидат виходить з гонки на її завершальному етапі.
Але ці питання ми наразі залишимо за рамками. Просто, чесно кажучи, не вірю я в об'єктивність CNN. Ні, я не бачу у них політичної закоханості у Клінтон. Але почуття того, що провідні медіа США об'єдналися у боротьбі проти Трампа мене не полишають.
Але це його, Трампа, проблема.
Далі, судячи з усього, не просто буде, а буде дуже цікаво та гостро.