Роман Кулик
Офіцер ЗСУ, співзасновник освітнього проекту "Експертний корпус"
21.08.2016
2816
3

Парад під час війни: бути чи не бути?

Основне призначення параду - пропаганда. Відчуття належності до Сильних, гордість за показану твоєю країною міць і організованість армії - якісно і правильно зрежисований парад має викликати саме такі почуття

По параду все дуже просто й не варто дискусій.

1. Це торік в ньому брали участь курсанти мало не всіх військових вузів, тиловики всіх мастей, штабісти. Цього ж року був відбір і немала частка учасників параду - реальні ветерани, преторіанці Збройних Сил, що більше року відвоювали на фронті.

2. Закид, мов задіяна у тренуваннях і параді техніка більше потрібна в зоні АТО трохи інфантильні. Тут пригадалась історія, як одна з трьох гаубиць Мста 55 оабр прямо з параду потрапила в м'ясорубку під Старобешево в 2014-му. Нині ГШ чітко розраховує, без яких сил і засобів можуть обійтись частини на нулі. А з артилерію тут все ок.

3. Закиди, мов "парад у нас "потьомкінський", форти видали тільки під 24-те, такої форми нема на передку, чому хамерів і кугуарів не видно на промці" - теж звучать абсурдно. А як ви хотіли? Щоб Хрещатиком їхали срані уазики, солдати йшли в дубку, махали дерев'яноприкладними автоматами і відбивали крок у кирзових чоботах? Звісно МО зібрало для параду всі кращі зразки техніки та зброї, які постачають до частин. Хай і в малих дозах, але все, що я бачив на фото, вже є у військах.

Для нового іміджу Збройних Сил цей парад - спосіб показати новий, проукраїнський і не-совковий вигляд армії широким масам

Хіба окрім першої, експериментальної, партії нової форми всіх родів військ. Для нового іміджу Збройних Сил цей парад - мов подіум на тижні моди, спосіб показати новий, проукраїнський і не-совковий вигляд армії широким масам.

4. Претензії по асфальту не витримують жодної критики. Тут просто наведу цитату із заяви МО, адресованої "Київавтодору": "якщо асфальтне покриття руйнується від проїзду техніки, то проблема не в техніці, а в якості дорожнього покриття". Хай автодор робить свою роботу, а не валить все на армію в надії вкрасти на ремонтах.

Підходимо до суті: основне призначення параду - пропаганда. Вона розрахована не на інтелектуалів і богему, а на широкі верстви населення.

Відчуття належності до Сильних, гордість за показану твоєю країною міць і організованість армії - якісно і правильно зрежисований парад має викликати саме такі почуття. І минулі паради показали, що за великим рахунком так воно і є.

Сучасна пропаганда базується на візуалізації. Люди краще сприймають інформацію не в текстовому вигляді, а через фото, відео матеріали. Якраз одна з головних функцій параду - дати ЗМІ достатні об'єми контенту для подальшого використання в агітаційних роликах, любительських відосах на youtube і т.д. От чи проведуть наші ЗМІ цю роботу в інтересах держави, чи знайдуть один факап і сконцентруються на ньому - вже інше питання. Російська пропаганда каже, що в нас гола-боса армія? От укотре покажемо, що це не так.

Зрештою парад - не атрибут авторитарних держав і лідерів-самодурів. Їх проводять і в США, і в Франції, і у Великі Британії - та всюди, де є що показати і де військові традиції налічують бодай кількасот років.

Два з половиною роки тому ми почали закладати фундамент нової армії. ЗСУ пройшли довгий шлях змін. І парад - чудовий спосіб підсумувати наші досягнення за останній рік.

Насамкінець парад - найкраще спосіб нагадати нації про війну, що досі триває так далеко від більшості українців

Насамкінець парад - найкраще спосіб нагадати нації про війну, що досі триває так далеко від більшості українців. А скиглення деяких осіб щодо заторів та інших незручностей, викликаних репетиціями, чудово показує дієвість такого способу.

Для мене найкращий показник доцільності параду - купа радісних дописів і коментарів друзів, знайомих, що вже відвоювали, або й далі служать у Збройних Силах. Які ще треба аргументи?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Євгенія Кузнєцова Письменниця
Антон Сененко Cтарший науковий співробітник Інституту фізики НАН України
Андрій Веселовський Дипломат, колишній представник України в Європейському Союзі
Олена Подолян Психотерапевтка, директорка ГО "Форпост"
Мирослава Барчук Журналістка