Путінізм завжди пожирає своїх дітей

Смерть чергової кремлівської маріонетки - це тільки питання часу

Сьогодні вранці підірвали автомобіль самопроголошеного Ігоря Плотницького. Винуватець торжества, за словами деяких джерел - фсьо. І суть не в тому, правда це чи ні. Ми просто знаємо, віримо, переконані, що путінізм завжди пожирає своїх дітей і, що смерть чергової кремлівської маріонетки - це тільки питання часу.

Є цікава історія про фразу "Революція пожирає своїх дітей", яку приписують Жоржу Дантону - французькому революціонеру, одному з батьків-засновників Першої французької республіки. Він був першим головою французького Комітету громадського порятунку, який зосередив у своїх руках усю владу в революційній Франції: призначав і зміщував чиновників, послів, генералів в армії, приймав рішення про арешти, розпоряджався спеціальним фінансовим фондом. І, звичайно ж, міг сказати щось подібне в якості зловісного нагадування.

Але, за твердженням письменника і політичного діяча Альфонса де Ламартіна, висловлювання про революцію і її канібалістичні зазіхання на потомство, належить П'єру Віктюрніену Верньо - французькому політику, голові партії жирондистів. Буквально вона звучить так: "Революція, як бог Сатурн, який пожирає своїх дітей. Будьте обережні, боги жадають". Тобто, голодна все ж не капризна дама Révolution, а боги, яким завжди мало крові.

Обраний в Національний конвент, Верньо підтримував пропозицію передати рішення про смертний вирок над королем Франції на затвердження народу, тобто провести своєрідний референдум. Після страти короля Верньо боровся проти Робесп'єра і був запідозрений у схильності до федералізму, а також і у ворожому ставленні до Республіки. Врешті-решт він намагався переховуватись, але був арештований і гільйотинований разом із двадцятьма своїми товаришами по партії.

Життя цікава штука. Особливо коли черпає в історії паралелі. Можливо, П'єр Віктюріен Верньо помилявся? Може, справа не в богах, спраглих жертвоприношень і не в революції, тобто зміні правлячого класу, а в федералізмі й у спробах з допомогою "народного референдуму" врятувати життя падаючого короля?

П'єру Верньо належить кілька не менш знакових висловів. У промові 3 липня 1792 року він проголосив: "Вітчизна в небезпеці", яка була перелицьована багато разів від Троцького: "Соціалістична Вітчизна в небезпеці", або Олександра Галича: "Громадяни! Вітчизна в небезпеці! Наші танки на чужій землі", до вже відомого Плотницького: "Товариші офіцери, сержанти, солдати! Сьогодні, в День захисника Вітчизни, ми вшановуємо наших військових - усіх тих, хто беззавітно відданий Луганській Народній Республіці!", коли його не могли утримати в вертикальному положенні в його формі генералісимуса з іконостасом на грудях.

Ну що ж. За "луганську республіку"!. Не цокаючись. Мовчки і до дна.

Рідна українська земля все перетравить на чорноземи!

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Погода