Нарив лопнув і гній пішов. Що нам показав Панама-гейт про світ клептократів

ПАНАМА- гейт-говорить про вихід на поверхню феномена 21 століття - світової клептократії, формування якої стало підсумком завершення Холодної війни і глобалізації.

Нарив лопнув. Тепер важливо зрозуміти, з чим ми маємо справу.

ПАНАМА- гейт-говорить про вихід на поверхню феномена 21 століття - світової клептократії, формування якої стало підсумком завершення Холодної війни і глобалізації. Це Клуб Супер багатих, в який входять представники різних професій і націй-від Сі Цзіньпіна до ісландського прем'єра, від Путіна до батька Камерона, від Месхі до Джекі Чана.

Поява Клубу клептократії стала можливою в результаті відмови Заходу від своїх принципів і підміни їх "прагматичним релятивізмом". Коротше, життям "по понятіям" - але тільки для дуже багатих! Включення в Клуб авторитарних еліт стало потужним насосом його збагачення за рахунок висмоктування ресурсів жебрацьких націй (щорічний приплив до податкового "раю" зі слаборозвинених країн досягає 1 трильйона доларів). Гарантами нового симбіозу і його символами стали представники Заходу. До речі, серед них Шредер і Блер, які полегшили вступ до Клубу Російської та казахської еліт.

Заходу доведеться пройти через своє самоочищення

Іронія в тому, що цитадель ліберальної демократіі - Великобританія, як "господар" Британських Віргінських островів (саме там Mossack Fonseca зареєструвала більше половини зі своїх 200 000 "сміттєвих" кампаній), зробила свій внесок у дискредитацію своїх принципів.

Нарив лопнув і гній пішов. Це лише початок. Опір Клубу клептократії буде запеклим. І не всі готові зістрибнути з човна, як ісландський прем'єр. Але процес пішов і його вже не зупинити. Заходу доведеться пройти через своє самоочищення. І ця неминучість не залишає шансів для схем "Родулгіна". Але скільки ще гною повинно вийти і скільки ще боротьби попереду ...

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олег Сенцов Режисер, сценарист, письменник
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Погода