Paul Magogan
Головна заповідь одна і єдина – любити Господа Ісуса Христа й вірити в нього.
29.01.2015

Сатана (שָׂטָן) проти Ісуса Христа

Треба пам'ятати, що все походить від Бога, ніщо не здатне протистояти Всевишньому, оскільки все існуюче існує за задумом Творця. Навіть диявол, природжений Спокусник і вбивця, є Божою істотою.

Злий Геній, Ворог роду людського, Цар темряви, Спокусник – ось лише декілька епітетів нашого, так би мовити, героя.

Біблійна Книга Йова починається тим, що Бог посилає сатану з метою випробування праведного Йова. Затим для останнього настають всілякі негаразди, але його віра залишається непохитною. Навіть навпаки, він іще з більшою силою звертається до Бога.

Інший епізод – коли сатана, поставши проти Ізраїлю, спокусив царя Давида зробити перепис народу. Згодом той перепис викликав гнів Божий.

Диявол кілька разів спокушає Ісуса перед початком його служіння. Найбільшою з тих випробувань була спокуса владою, коли Ворог запропонував Христу всі царства землі, аби той лише служив йому. Але отримав відсіч від Сина Божого: "Відійди, сатано! Бож написано: Господеві Богові своєму вклоняйся, і служи Одному Йому!" (Мат. 4:10)

Сатана перекладається з єврейської (שָׂטָן) як супротивник і той, що робить наклепи та постійно звинувачує когось. З цим словом пов'язане дієслово (שָׂטַן), яке звучить так само і має значення в сенсі звинувачувати когось з метою не дошукатися якоїсь істини, а спровокувати ворожнечу.

Тлумачний словник Бусела має дієслово "сатаніти" у сенсі скаженіти, лютувати. І слово "сатаня"– жвава, пустотлива дитина.

Диявол не лише зустрічається на сторінках Біблії, але є доволі традиційним персонажем мистецтва. Такі безсмертні творіння, як поема "Втрачений Рай" Мільтона, поетична драма "Фауст" Ґете, роман "Майстер і Маргарита" Булгакова, – захоплюючі розповіді про властивості сатанинської природи.

Зовсім не випадково він прозваний Ворогом роду людського. Кровопролиття, смерть, страждання людей йому приносять радість і задоволення.

Його кольори – червоний і чорний. Перший – колір людської крові, яка застосовується в язичницьких і сатанинських обрядах; другий – колір суцільної темряви. Темрява також є символом незнання й безкультур'я людей, які не мають віри в Бога, тому чорний – особливий колір. Кров на відкритому повітрі теж з червоної поступово стає чорною, набуваючи лиховісного символичного значення.

На додаток до всього, низинна, примітивна естетика, пов'язана з використанням поганських символів, культу землі й тілесних насолод може вважатися формою прихованого сатанізму.

Для темних сил не існує майже жодних перешкод і бар'єрів. Майже жодних – за виключенням деяких. Зокрема, образ Христа зазвичай дозволяє їм протидіяти.

Ісусові диявол пропонував високу ціну але отримав відсіч. Щодо простих смертних, то їх він спокушає легко і без великих витрат: одних – через жадобу грошей, других – лестощами, третіх – тимчасовою владою, четвертих – солодкими обіцянками, яких їм достатньо, а більше нічого й не треба.

Є також інші, більш помітні ознаки діяльності темних сил. Цинізм, наклепи, жорстокість, злість, ненависть та насилля – характерні ознаки, за якими можна вгадати присутність Ворога. Життя людей стає схожим на Пекло внаслідок відсутності віри в Бога, за таких умов воно знецінюється, стає не вартим нічого.

Якщо твоє життя схоже на Пекло, вочевидь, диявол зовсім поруч, а тому треба щось негайно й кардинально змінювати, аби уникнути найгірших наслідків. Треба пильнувати, аби берегти себе. І щоденно молитися Богові про допомогу, аби витримати всі випробування.

Апостол Петро з цього приводу закликав віруючих бути пильними: "Будьте тверезі, пильнуйте! Ваш супротивник диявол ходить, ричучи, як лев, що шукає пожерти кого. Противтесь йому, тверді в вірі, знавши, що ті самі муки трапляються й вашому братству по світі" (1Пет. 5:8-9).

Перед кожною людиною постає вибір: або йти за Христом і служити Господеві, або бути рабом диявола. Це і є той фундаментальний вибір, який визначається різницею між добром і злом, між Світлом і темрявою гріха, між порядком у країні й волюнтаристським свавіллям.

Вибір вимагає наявності сили волі, щоби, не звинувачуючи нікого, самому приймати рішення. Не роблячи нічого, щоби протидіяти, можна легко потрапити в обійми зла. Натомість, не плисти за течією, а свідомо йти за Христом з метою отримати блаженне вічне життя означає докладати певних зусиль.

Десь ллється кров і триває масове вбивство. Черговою жертвою серед багатьох інших з певною вірогідністю можеш стати ти разом з твоєю родиною. Тому треба не чекати, коли станеться нова трагедія, а робити все можливе для добра й миру.

© 2015 Paul Magogan

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі