Геть українофобію з міста Вінниці. Тарасові Шевченку на Театральній Бути! ...

Як відомо, у Вінниці продовжується боротьба вінницьких патріотів і громадськості за спорудження пам'ятника Тарасові Шевченку у м. Вінниці, на площі Тетарльній - історичному, культурному, адміністративному центрі міста! Міська влада на чолі із В. Гройсманом заблокувала цей процес, ухваливши українофобське рішення, в якому пропонується змінити місце для спорудження пам'ятника Т. Шевченку на могилах закатованих українців в часи більшовицьких репресій. Крім того, це рішення суперечить попереднім ухваленим рішенням вінницької обласної і міської влади, де передбачалось спорудження пам'ятника на площі Театральній. Про цинічність і аморальність таких дій вінницької міської влади, особливо в зв'язку з наближенням 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря нехай судять читачі. Пропоную ознайомитися із зверненням до Українського народу і керівництва держави свободівців - голів Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської обласних рад Олексія Кайди, Олега Панькевича та Олександра Сича щодо ситуації навколо пам'ятника Тарасові Шевченку у місті Вінниці.

Повний текст звернення:

"У зв'язку з наближенням 200-річчя від дня народження генія і духовного провідника Української нації Тараса Шевченка, яке Україна святкуватиме 2014 року, ми, керівники українських представницьких органів самоврядування – Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської обласних рад, висловлюємо свою стурбованість ситуацією, що склалася у м. Вінниця навколо проблеми спорудження пам'ятника Тарасові Шевченку. Між патріотичними силами і громадськістю Вінниччини з одного боку та міською владою з іншого загострюється громадянський конфлікт. Причинами цього стали нещодавні дії вінницької міської влади на чолі з міським головою В. Гройсманом, які перешкоджають спорудженню пам'ятника Т. Шевченку у центрі Вінниці, на Театральній площі. Зокрема Вінницький міський виконавчий комітет ухвалив рішення №223 від 02 лютого 2012 року "Про підсумки вивчення громадської думки щодо визначення місця спорудження пам'ятника Т.Г.Шевченку у м. Вінниці", в якому пропонується змінити місце для спорудження пам'ятника, що суперечить попереднім рішенням вінницької міської та обласної влади, в яких передбачалось встановлення пам'ятника Великому Кобзареві в центрі міста, на Театральній площі.

Місця для спорудження пам'ятника Т. Шевченку та проведення публічних заходів національно-культурного спрямування, які запропонувала вінницька міська влада, є територією масових поховань українців, загиблих у Вінниці в часи політичних репресій 30-х – 40-х рр. ХХ ст., що є документально зафіксованим історичним фактом. Пропозиції спорудити пам'ятник на кістках подолян є не тільки неповагою до Тараса Шевченка, а й цинічним знущанням над національною пам'яттю, що в свою чергу, принижує національну честь та гідність українців. Указані дії вінницької міської влади не можуть залишити байдужими усю національно-свідому громадськість України і повинні отримати загальний осуд, тому ми цілком поділяємо справедливе обурення вінничан намаганнями влади поставити пам'ятник найбільшому українському світочу на могилах наших дідів та прадідів.

Викликає подив інертна позиція керівництва Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної ради, які мали би забезпечити виконання попередніх рішень органів влади та волі громади щодо спорудження пам'ятника Т. Шевченку у центрі Вінниці, на площі Театральній, з метою унеможливити подальшу напругу в суспільстві. Мовчазне потурання антиукраїнським діям міської влади на чолі із В. Гройсманом лише поглиблює спровокований конфлікт.

Звертаємо Вашу увагу на те, що громадськість Вінниччини протягом двадцяти років домагається встановлення пам'ятника Т. Шевченку в обласному центрі. Ми також виявляємо солідарність із боротьбою вінничан за святу українську справу. Ініціативу вінницької громади підтримали родина Тараса Шевченка, громадські ради при Вінницькій обласній раді та облдержадміністрації, визначні діячі мистецтва та науки, молодь, інтелігенція Вінниччини. Тисячі вінничан поставили свої підписи в підтримку спорудження пам'ятника Т. Шевченку на Театральній площі. Однак думка громади, десятки звернень українських громадських, всеукраїнських і міжнародних організацій, ухвали і резолюції громадських віч були проігноровані міською владою.

Проблема спорудження пам'ятника Т. Шевченку у Вінниці набула не тільки всеукраїнського розголосу, а й міжнародного резонансу. Варто зазначити, що із відповідними зверненнями до керівництва держави і вінницьких державних органів влади зверталися Світовий Конгрес Українців та Українська Всесвітня Координаційна Рада з вимогою забезпечити встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку саме там, де вирішила місцева громадськість, на Театральній площі, а не на місці масових поховань жертв большевицького терору.

У зв'язку із цим вимагаємо дати належну правову і моральну оцінку українофобським і провокаційним діям вінницької міської влади на чолі із В. Гройсманом, які не тільки загальмували процес спорудження пам'ятника у Вінниці на невизначений час, а й створюють умови для громадянського і міжнаціонального протистояння, розпалюють міжнаціональну ворожнечу, що може мати наслідком неконтрольований розвиток подій. Просимо вжити відповідних заходів для виконання вінницькою міською та обласною владою рішень, які передбачають спорудження пам'ятника Тарасові Шевченку у Вінниці на Театральній площі до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.

Слава Україні!"

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"