вівторок, 04 березня 2014 05:05

Зараз вирішують справи двох дітей

— Працюю у хоспісі та відділі для безнадійно хворих. Бачу, як важко родинам зважитися на цей крок, навіть якщо хворий у нормальному стані розпорядився у критичному випадку відключати його від життєзабезпечення, — розповідає 54-річний Вальтер Шлез, лікар із Брюсселя, Бельгія. — Кожного разу придивляються, шукають зачіпки за життя.

Найлегше відходять старі люди. Коли відключаєш апарати, просто засинають. Молоді хапаються за життя. Деколи агонія дуже болісна і довга. Тоді здається, що родичі поспішили, у мозку був ще шанс. Нікого не знаю, хто зважився б на евтаназію, доки живий мозок і людина все усвідомлює. Бачив повністю паралізованих, із переламаними хребтами, метастазами по всьому тілу, але вони продовжували боротися.

Евтаназію проводять по-різному. Декого відключають від апаратів життєзабезпечення, декому треба вводити препарати (смер­те­ль­­ні. — "ГПУ"). Другий спосіб завжди важчий для мене. По списку діагнозів, з якими дозволять проводити евтаназію, бачу, що доведеться колоти у більшості випадків. Навіть із найважчими діагнозами діти борються. Нам важливо для психологічного стану родичів, щоб агонія була найменш болісною.

Зараз вирішують справи двох дітей. Першому 5 років. Дуже важка форма гідроцефалії. Зробили кілька операцій, але жодна не допомогла. У дитини голова більша, ніж у будь-якого дорослого. Мозкової активності не фіксують. Ми поставили малюка першим у чергу, доки завершаться всі законні процедури. Минулого тижня мати тимчасово попросила документи сина, щоб проконсультуватися з лікарем у Китаї. В дитини немає найменшого шансу, але мати боротиметься.

Другій дівчинці 6 років. Багато вроджених вад — сліпота, параліч, розщілина носа й рота. У жінки ще троє дітей. Після аварії не може піднімати важкого. За дитиною доглядає 14-річний брат. Мати легко оформила документи на евтаназію, відмовилася від консультації священика чи психолога. Донька не має нападів чи погіршень — вона для матері тягар. Старші троє з надією запитують мене, чи може вийти заборона вбивати дітей.

Такі рішення мають приймати у дуже відповідальному суспільстві, щоб у людей не було спокуси відмовитися від тих, кого важко ростити.

Зараз ви читаєте новину «Зараз вирішують справи двох дітей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути