Вівторок, 12 серпня 2008 07:02

Ужгород затопило нечистотами

Автор: фото: Сніжана РУСИН
  Весільний автомобіль проїжджає затоплене перехрестя вулиць Тельмана, Української та Дворжика в Ужгороді. Вода тут стояла кілька днів після дощів
Весільний автомобіль проїжджає затоплене перехрестя вулиць Тельмана, Української та Дворжика в Ужгороді. Вода тут стояла кілька днів після дощів

За минулу суботу в Ужгороді випала майже місячна норма опадів. Вода затопила 36 міських вулиць. Найбільше постраждав мікрорайон Радванка. Там не витримала стара каналізація.

— У суботу о восьмій двір почало затоплювати, — розповідає Марія Анікієнко з вулиці Дворжика. — Ми з дочкою і зятем набрали у мішки пісок, закривали ним вхід до хати. Але вода прийшла до будинку по каналізації: з унітазу, кухні, ванни. Тепер весь будинок плаває у гівні. Подзвонили у неділю вранці до Києва в Міністерство з надзвичайних ситуацій. Через три години рятувальники прийшли відкачувати цей бруд.

Жінка запрошує до будинку:

— У вітальні вчора зірвали підлогу. Понесли ламінат сушити до сусідки. Сподіваємося, як висохне — буде ще придатний. Якщо ні — доведеться на бетоні жити. У нас тут весь одяг плавав у брудній воді, дитячі іграшки, каструлі.

Виймає з кухонної шафи тарілки. З посуду стікає каламутна вода.

— Ось! Тепер з цієї посуди будемо їсти, — зітхає. — Маю трьох онуків. Найменшому трохи більше рочку. Відправили їх до родичів, бо тут ніде бути. Лише торік зробили євроремонт, тепер усе почорніло.

Радванку заливає щоразу, коли посилюються дощі, але до будинків і дворів вода дісталася вперше. Із цього мікрорайону починали будувати Ужгород. Тут найстаріші в місті комунікації. Під більшою частиною вулиць взагалі немає труб. У суботу ті, що є, не витримали, і вода фонтаном почала витікати з каналізаційного люку. На перехресті вулиць Тельмана, Української та Дворжика досі болотяні калюжі.

У воді після дощу опинилася й хата 67-річного Юрія Поповича. Найбільше залило підвал.

— Там тримаю бочки з вином, консервацію. Усе затопило. 400 літрів вина доведеться вилити на вулицю.

Мешканці мікрорайону в усьому звинувачують міські комунальні служби.

— Комунальні служби не хочуть прибрати наслідків повені. Вимушені самі платити циганам, щоб помили дорогу, — каже Корнелія Кайла, власниця продуктового магазину.

— Ми постійно звертаємося до водоканалу. Але там відповідають, що немає грошей прокласти добротну каналізацію. Вони навіть прочистити труби не в змозі, — каже Василь Бунц.

Начальник головного управління міського господарства Іван Крайниківський відмовляється говорити про підтоплення мікрорайону. Працівники управління соціального захисту до потерпілих не приходили. Збитків не описували.

— Якщо й опишемо, то не знаю, чи компенсуємо збитки, — говорить працівник управління Костянтин Яворський.

Окрім Ужгорода, після дощів затопило місто Чоп, чотири села Перечинського, одне село Свалявського і одне Міжгірського району.

Зараз ви читаєте новину «Ужгород затопило нечистотами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода