— С 2014 года у нас была запрещена любая охота, — каже донеччанин Валерій Іванов. — Будь-кого зі зброєю затримували й кидали на підвал (катівні, де російські найманці утримують незгодних з режимом. — Gazeta.ua). Могли пришити статтю "Диверсія". Всі мисливські угіддя зайняли бойовики, переобладнали на бази й військові полігони. Там стріляють у все підряд, з усіх видів зброї. У лісах не залишилося зайців і косуль.
Мисливські магазини бойовики розграбували ще 2014-го. Офіційно торгівля зброєю заборонена. Її продають через інтернет. Вживана рушниця радянського чи російського виробництва коштує від 10 тис. грн — удвічі дорожче, ніж на неокупованій частині України.
У лісах не залишилося зайців і косуль
— Тут давно немає жодних правил, — продовжує Іванов. — Більшість розстрілює в лісі все, що ворушиться. З автоматів, кулеметів. Бойовики влаштовують царські охоти. Недавно знищили всіх вовків. Це не можна назвати полюванням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Принц Ліхтенштейну застрелив найбільшого ведмедя в Європі
На підконтрольній Україні території полювання дозволили 2020 року. Відстрілювати можна качок, лисиць, куликів, сірих куріпок, фазанів, перепелів, диких кролів і зайців-русаків.
— Щоб вийти на полювання, потрібно мати посвідчення мисливця, реєстрацію у МВС, сплатити держмито та придбати відстрільну картку чи ліцензію, — розповідає Павло Москаленко, голова товариства мисливців на Донеччині. — За день можна вбити не більше одного зайця чи фазана.
Полювання на Донбасі українська влада заборонила з 2014-го через військові дії. Постійні вибухи та шум змусили тварин мігрувати.
— Во время боевых действий у зверей начинается стресс. Они плохо разводятся, обычно из выводка зайцев выживает 30 процентов, — говорить мисливець зі Слов'янська Вадим Гутков. — Багато тварин гинули від мін у лісах. Досі по посадках чути вибухи, це звірі потрапляють на розтяжки.
Постійні вибухи та шум змусили тварин мігрувати
Лисиці та вовки атакують свійську птицю, нападають на людей.
— Такі випадки трапляються у невеликих містечках і селищах, що розташовані біля лісосмуг, — кажуть у ветеринарній лікарні Маріуполя Донецької області. — Вовки виходять до людей у пошуках їжі, нападають і кусають собак.
За даними окупаційних адміністрацій, торік за антисказовою вакциною в поліклініки звернулися пів сотні людей. Половину з них укусили чи подряпали дикі тварини.
У штабі Об'єднаних сил нагадують: наявність у лісі розкиданих пір'я, останків диких тварин — перша ознака мінного поля. Сапери закликають звертати на це увагу.
Окупанти розділили захоплену частину Донеччини на шість мисливських угідь, Луганщини — на п'ять.
Розстрілювати диких звірів дозволили торік бойовики, які захопили кілька районів Луганської та Донецької областей. З початку 2021-го вбили майже 500 вовків і лисиць.
Заснували в Донецьку так званий комітет мисливського господарства. Продають дозволи на вбивство тварин. Видали понад 200. Отримують лише ті, хто має так званий паспорт республіки.
Коментарі