Ексклюзиви
Четвер, 19 листопада 2020 00:40

Підприємці звільнятимуть працівників

Активність жителів міст із населенням у понад 100 тис. знизилася на 18,5–27% під час першого карантину вихідного дня, за даними Ради національної безпеки й оборони.

— Ці обмеження не сильно вплинуть на поширення коронавірусу. Бо в будні люди контактуватимуть у транспорті. Умови інфікування зберігаються, — каже столичний інфекціоніст Федір Лапій, 47 років. — У супермаркетах є санітайзери, працівники стежать, щоб покупці були в масках. Натомість релігійні зібрання ніхто не забороняє, а якраз там відбувається найбільше поширення вірусу.

Порушників карантину потрібно штрафувати. А стягнені кошти витрачати на закупівлю кисневих концентраторів, додає лікар.

— Подібними діями влада стимулює людей у будні частіше ходити по закладах, які будуть закриті на вихідних, — говорить економіст Андрій Новак, 47 років. — Такий карантин завдає шкоди великому прошарку підприємців, які в ці дні заробляють до половини тижневого виторгу. Уряд обіцяє компенсації, але ці заяви лишаються тільки словами. Не знаю жодного бізнесмена, який отримав відшкодування за згоду не працювати у вихідні.

Обмеження призведуть до падіння ВВП. Малі та середні підприємці відправлятимуть працівників у неоплачувані відпустки або звільнятимуть.

Зараз ви читаєте новину «Підприємці звільнятимуть працівників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі