У Тернопільському університеті навчається студент із Бразилії. Рожеріо Мелло з міста Каноас зумів за півроку вивчити українську. Живе в університетському гуртожитку. Вчиться на 1 курсі факультету іноземних мов. Знайомиться із містянами на вулиці та навіть знімає кумедні ролики цих розмов.
"Коли бачу в магазині у черзі дітей, кажу: "Привіт!" Це викликає подив. "У мене все гаразд. А у тебе?" - продовжую діалог. Діти радіють знайомству", - розповів.
Каже, українці цінують, коли їх поважають.
"Приїжджі повинні мати повагу до українців, а це, перш за все, має проявлятися у знанні мови. Я ще не дуже добре розмовляю українською, але хочу вдосконалюватися, відчуваю її в своїй душі", - розповів Рожеріо. "Козаче, ти говориш українською?!" - часто до мене звертаються на вулиці, - передає видання "0352".
"Українці — дуже добрі. Особливо мене вражають ваша відвага і героїзм. Студенти розповідали мені про війну на Донбасі, я читаю новини, знаю, що росіяни нещодавно захопили українські кораблі. Дивуюся, Росія — така велика країна, навіщо їй ще українські території? Вірю, що в Україні все буде добре, бо українці — чудовий народ", - наголосив.
Спершу навчався у Запоріжжі, але перевівся до Тернополя згодом. "Запоріжжя - індустріальне місто, погана екологія, умови в гуртожитку погані".
Розповів, що у південному регіоні Бразилії 70% населення - вихідці з Європи, у тому числі й українська діаспора. Українською вже уміє писати, читати та розмовляти. Захопився піснями гуртів "Скрябін" та "Океан Ельзи", а ще — KAZKA. Зауважив, що композицію "Плакала" прослухав понад 500 разів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили фільм мовою найдавнішої цивілізації
"Можливо, колись вивчу й російську, бо мова не має відношення до політики", розповідає студент.
У Тернополі мріє відкрити магазин і торгувати бразильською кавою.
Крім рідної хорватської, теперішній наставник головної футбольної команди Львова говорить іспанською, португальською, російською й англійською. З приїздом в Україну дружив зі словником, і тепер Ігор Йовічевич - один із тренерів команд Прем'єр-ліги, які спілкуються державною. Наразі таких меншість.
Коментарі