Україна має розробити й затвердити цільову програму реінтеграції закордонних українців.
"Сьогодні не менш як 20 мільйонів громадян українського походження мешкають за кордоном. Нам треба говорити не тільки про важливість збереження української мови за океаном, у Європі, Австралії, Африці, Азії, але й думати про те, у якій спосіб утвердити українську мову за кордоном і в такий спосіб посилити чинник, який цементує українські громади. З іншого боку, варто розпочати розв'язувати проблеми, через які молодь і далі стрімко виїжджає за кордон", – заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Він розповів про онлайн-зустрічі з українськими громадами за кордоном.
"Нам удалося налагодити співпрацю з громадами Бразилії, Аргентини, Португалії, Іспанії, країн Балтії. Мені здається, що всі вони в очікуванні того, коли нарешті Україна зможе на повну відчинити двері й комплексно поставитися до реінтеграції закордонних українців до України", – сказав Кремінь
Додав про необхідність пришвидшити видавання посвідчень закордонних українців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремінь вимагає позбавляти мандатів депутатів, які порушують мовний закон
"У нас має бути розроблена й ухвалена цільова державна програма реінтеграції закордонних українців. Також має бути облік студентів-українців, які перебувають за кордоном, зокрема, за регіонами, спеціальностями, освітніми програмами, умовами проживання", – сказав Кремінь.
Уповноважений із питань захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, в якому регіоні найбільше порушується мовне законодавство. Cхід України значно україномовніший за південь. Місцева влада на півдні доволі повільно виконує мовний закон і не хоче переводити школи на українську.
Коментарі