Ексклюзиви
Пʼятниця, 14 травня 2021 16:17

Не менше 20 мільйонів: як повернути українців з-за кордону

Не менше 20 мільйонів: як повернути українців з-за кордону
Кремінь розповів про свої зв'язки з українцями за кордоном. Фото: "НикВести"

Україна має розробити й затвердити цільову програму реінтеграції закордонних українців.

"Сьогодні не менш як 20 мільйонів громадян українського походження мешкають за кордоном. Нам треба говорити не тільки про важливість збереження української мови за океаном, у Європі, Австралії, Африці, Азії, але й думати про те, у якій спосіб утвердити українську мову за кордоном і в такий спосіб посилити чинник, який цементує українські громади. З іншого боку, варто розпочати розв'язувати проблеми, через які молодь і далі стрімко виїжджає за кордон", – заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Він розповів про онлайн-зустрічі з українськими громадами за кордоном.

"Нам удалося налагодити співпрацю з громадами Бразилії, Аргентини, Португалії, Іспанії, країн Балтії. Мені здається, що всі вони в очікуванні того, коли нарешті Україна зможе на повну відчинити двері й комплексно поставитися до реінтеграції закордонних українців до України", – сказав Кремінь

Додав про необхідність пришвидшити видавання посвідчень закордонних українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремінь вимагає позбавляти мандатів депутатів, які порушують мовний закон

"У нас має бути розроблена й ухвалена цільова державна програма реінтеграції закордонних українців. Також має бути облік студентів-українців, які перебувають за кордоном, зокрема, за регіонами, спеціальностями, освітніми програмами, умовами проживання", – сказав Кремінь.

Уповноважений із питань захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, в якому регіоні найбільше порушується мовне законодавство. Cхід України значно україномовніший за південь. Місцева влада на півдні доволі повільно виконує мовний закон і не хоче переводити школи на українську.

Зараз ви читаєте новину «Не менше 20 мільйонів: як повернути українців з-за кордону». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 707
Голосування Хто виграє футбольне Євро-2020/21?
  • 1) Франція
  • 2) Іспанія
  • 3) Німеччина
  • 4) Англія
  • 5) Італія
  • 6) Португалія
  • 7) Бельгія
  • 8) Нідерланди
  • 9) інша збірна
Переглянути