Мовних квот дотримуються усі українські телеканали та радіостанції, повідомив перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль.
"Щодо кількості національного продукту, то бувають нечасті випадки, коли ми знаходимо відхилення. От зараз в роботі у нас одне порушення каналу "Мега", якому не вистачило декілька відсотків національного продукту. Схожа ситуація була після перевірок каналу "112 Україна", які не дотрималися своєї ж програмної концепції, де зазначено 24 години національного продукту на добу. Вони показали величезні шматки російської гумористичної програми "Аншлаг". В ефір не потрапили лише початкові та кінцеві титри російської ВГТРК", – сказав він в інтерв'ю "Главкому".
На радіостанціях бувають порушення кількості україномовних пісень в ефірі. Але системних порушників немає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як українці ставляться до закриття каналів Медведчука - опитування
"У нас постійно йде моніторинг 28 каналів, які є так званими загальнонаціональними (вони в пакеті Зеонбуду), у нас ведеться постійний моніторинг ще 10 каналів, які є на супутнику і які є каналами загального суспільного інтересу. Решта каналів записуються та аналізуються за певним графіком. Більшість радіостанцій – постійно на записі. Є планові перевірки, які стосуються напрямків контролю. Наприклад, щодо дотримання мовних норм, щодо дотримання певної кількості національного і європейського продукту в сітці мовлення, висвітлення питань Операції об'єднаних сил і Криму тощо", - пояснив Коваль.
51% українців підтримують перехід сфери обслуговування на державну мову. Про це свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group. Проти обслуговування українською мовою 20% респондентів.
Коментарі