Ексклюзиви
Середа, 06 жовтня 2010 16:53

Велика Британія використовуватиме для опалення екскременти

Велика Британія використовуватиме для опалення екскременти

Тепер всі будинки в містечку Дідкод (Велика Британія) опалюють газом, отриманим з власних каналізаційних відходів.

Близько 200 будинків в Оксфордширі перейшли на біометан, вироблений з екскрементів, злитих у каналізацію трьома тижнями раніше.

Великі енергетичні компанії, такі як British Gas, Thames Water і Scotia Gas Networks уважно стежать за ходом експерименту і у разі успіху мають намір ввести таку практику по всій країні.

До цього їх підштовхує і директива Євросоюзу, відповідно до якої Британія до 2020 року має використовувати до 15% енергії, отриманої з поновлюваних джерел.

Як заявив Бі-бі-сі голова відділу технологій та інновацій компанії British Gas Мартін Оррілл, постачання населення біометані через національну енергетичну мережу допоможе Британії виконати свої міжнародні зобов'язання.

За словами Оррілла, клієнтам варто не морщити ніс, а порадіти,що вони беруть участь в незвичайному і важливому екологічному проекті.

"Вони не відчують ніякої різниці, адже цей енергоносій з поновлюваного джерела не має запаху, зате вся інфраструктура вже на місці",- Зазначив Оррілл.

Весь процес від моменту зливу бачка до запалювання газового пальника займає всього 23 дні.

Сам процес переробки екскрементів анаеробними бактеріями в енергетичну масу для подальшого вироблення електроенергії вже давно відпрацьований у масштабах країни.

Однак компанія British Gas удосконалила його, поставивши на очисних спорудах у Дідкот установки, що вловлюють побічний біогаз і переробні його в біометан, придатний для використання в домашніх газових пальниках.

Інші компанії, такі як United Utilities і Ecotricity,теж готові наслідувати приклад British Gas і ввести в свої мережі біогаз.

United Utilities повідомила, що розраховує запустити проект вартістю ? 4300 тисяч ($ 6 млн),за яким 500 будинків в Манчестері зможуть вже в майбутньому році отримувати біогаз.

За словами Оррілла, до здійснення проекту на ? 2,5 млн ($ 3,5 млн) компанію підштовхнула ініціатива лейбористів, які запропонували матеріально заохочувати постачальників поновлюваних джерел енергії.

Він заявив, що Велика Британія володіє "найкращою у світі енергетичною мережею" і як ніхто інший підходить для випробування нових технологій.

У своїй заяві міністр у справах енергетики і навколишнього середовища Великої Британії Кріс Хун високо відгукнувся про проект British Gas.

У міністерстві підтвердили, що уряд як і раніше має намір виконати поставлені в області енергетики завдання, проте нова ініціатива по використанню біогазу поки перебуває на стадії розгляду.

"Зрозуміло, у цієї схеми є свої переваги, але не слід забувати і про собівартість проекту. Особливо маючи на увазі фінансові труднощі, з якими ми зіткнулися", - зазначив представник міністерства.

Однак Оррілл не втрачає оптимізму.

"Ми, звичайно, нервуємо, але при цьому впевнені, що уряд прийме правильне рішення. В іншому разі наш експеримент стане марним витрачанням часу, а влада упустить можливість отримувати газ з поновлюваного джерела на комерційній основі", - сказав він.

Нагадаємо, жителі села Северинівка Жмеринського району на Вінниччині хочуть повністю відмовитися від електроенергії та газу. Дитячий садок, шкільний спортзал і медпункт там уже перевели на електрику з вітру та на опалення свинячим гноєм.

Зараз ви читаєте новину «Велика Британія використовуватиме для опалення екскременти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5626
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода