У Тихому океані виявлено новий, раніше невідомий географам острів. Відкриття зробили військові моряки з Нової Зеландії. Площа острова - 26 000 квадратних кілометрів. Правда, його точні координати визначити дуже складно - справа в тому, що острів пливе.
Загадкову землю спочатку помітив пілот ВМС Нової Зеландії. З кабіни свого літака він побачив величезну світлу пляму, яка затягнула майже всю водну гладь. При цьому острів повільно рухався за течією. Поверхня його тверда і пориста. Останній раз дрейфуюча земля була помічена за тисячу кілометрів на північ від Окленда.
За словами директор Інституту вулканології і геодинаміки РАПН, академіка РАПН Генріха Штейнберга, острів - вулканічного походження. Академік впевнений, що цей острів ніколи не перейде в юрисдикцію якої-небудь держави, адже він приречений, оскільки складається з кремнієвої піни - пемзи, яка виникає в результаті підводних вивержень. Застигаючи, ця спінена лава може приймати химерні форми. Але матеріал крихкий, як пінопласт. Потужний океан розколе його на частини за кілька днів. У кращому випадку від нього залишаться шматочки пемзи, придатні для того, щоб покласти у ванній поруч з мильницею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Новій Зеландії прокинувся вулкан
"По знімкам і зразкам, які дістали, видно, що це - пемза, сильно пористий матеріал. Пемза легше води, вона плаває. Не пригадаю, щоб було щось у подібно масштабі останні років 20. Але при підводних виверженнях це досить звичайна річ ", - зазначив Генріх Штейнберг.
Цього шматка пемзи вистачило б, наприклад, на всю Бельгію - буквально від кордону до кордону - або для того, щоб всі жителі планети взяли собі по шматочку в гігієнічних цілях.
Коментарі