Середа, 06 жовтня 2010 09:40

Учені знайшли найпростіший спосіб вгамувати біль

Учені знайшли найпростіший спосіб вгамувати біль

Патрік Хаггард і Марджолейн Каммерс з Інституту когнітивної нейробіології лондонського Юніверсіті-коледжу (Велика Британія) показали, що інтенсивність болю залежить не тільки від того, які сигнали надходять у мозок, але і від того, як мозок інтегрує ці сигнали в своє уявлення про весь організм, передає Компьюлента.

У своїх експериментах вчені скористалися цікавим явищем: якщо вказівний і безіменний пальці піддослідного перебувають у теплій воді, а середній - у холодній, людині здається, що останній поміщений в нестерпно гаряче середовище.

Якщо зробити це обома руками, а потім потерти одну про іншу, болюче відчуття послаблюється на 64% порівняно з тим випадком, коли дотик не відбувається. Цікаво, що це не працює, якщо обманюється тільки одна рука, а також за умови, що один одного торкаються тільки один або два пальці. Не допомагає і дотик до руки товариша, обдуреної таким же чином.

Отже, біль зменшується тільки в тому разі, коли мозок отримує інформацію від "датчиків температури" і дотику всіх шести пальців.

Експеримент підтвердив наявність висококогерентної соматосенсорної системи, яка передбачає узгодженість між тактильними та тепловими відчуттями, а також між сигналами, які надходять від двох рук.

Про те, що мозок сприймає тіло як щось ціле, відомо, втім, давно. Ні для кого не секрет, що ампутовані кінцівки "болять", хоча їх вже немає, поки мозок не складе собі нову картину організму.

Результати дослідження опубліковані в журналі Current Biology.

Зараз ви читаєте новину «Учені знайшли найпростіший спосіб вгамувати біль». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 606
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну любими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода