Традиційно вважається, що найкраще влаштувати пробіжку з ранку, а потім провести розминку і далі. Проте російські фахівці стверджують, що подібний режим навряд чи допоможе схуднути.
"Вважати, що ранкова зарядка - це спосіб для поліпшення працездатності, підвищення сили, гнучкості - це забобон, - розповіла провідний науковий співробітник ВНДІ фізичної культури і спорту Ольга Туінова. - Насправді зарядка покликана прискорити наше пробудження".
Щоб підтримувати чудову фізичну форму, треба регулярно займатися півтори-дві години, не рідше, ніж два рази на тиждень.
"Це досить велика фізична робота. Найбільш плідний час - це, звісно, не ранкові години, їх треба присвячувати роботі або якійсь плідній творчій праці, а другу половину дня бажано присвятити своєму фізичному вдосконаленню", - підсумувала дослідження Туінова.
Співробітники ВНДІ ФКіС довели свої твердження експериментально. Непідготовлених людей вони розділили на чотири групи: одні робили вправи вранці, другі вдень, треті - ближче до вечора, четверті не займалися взагалі. Кращі результати показала група, яка займалася в другій половині дня, з трьох до шести.
"Адже невипадково в спорті вищих досягнень друге тренування зазвичай буває інтенсивнішим, складнішим, ніж перше ранкове", - говорить фахівець.
"Інтервал п'ятнадцять-вісімнадцять годин - ось найбільш ефективний час для тренувань для підтримки фігури в хорошій формі - зазначила Ольга Туінова. - І зв'язано це з тим, що фізичне навантаження співпадає з піком викиду певних гормонів".
Коментарі