Середа, 07 березня 2007 17:54

Пара пролежала в обіймах 5000 років

Автор: фото: reuters/Enrico Pajello
  Два скелети, які обійнялися, розкопали біля італійського міста Мантуї. Учені вирішили не розділяти їх
Два скелети, які обійнялися, розкопали біля італійського міста Мантуї. Учені вирішили не розділяти їх

Неподалік міста Мантуя на півночі Італії археологи розкопали два скелети. Кістки були переплетені так, наче люди перед смертю міцно обнялися.

Знахідку назвали "неолітичними Ромео та Джульєттою", бо в землі кістки пролежали щонайменше 5000 років. Саме ж містечко розташоване за 40 км від Верони, де нібито поховані реально Ромео і Джульєтта.

— Я займаюся цією роботою вже 25 років. Копала у Помпеях, але ніколи не відчувала подібного хвилювання. Це щось особливе, — запевняє керівник археологічних розкопок Олена-Марія Менотті.

Учені поки що не встановили точного віку похоронених людей, їхнього соціального статусу та причин загибелі. Ознак насильницької смерть не виявили. Припускають, що в могилі лежала молода пара — їхні зуби добре збереглися.

До цього археологи неодноразово знаходили так звані "сімейні" поховання. Однак жодного разу тіла не лежали у такій позі. Учені вирішили не розділяти скелетів. У такому самому положенні рештки двох закоханих перевезли до Мантуї.

Там знахідка перебуватиме, аж доки її не переправлять на детальне обстеження.

Зараз ви читаєте новину «Пара пролежала в обіймах 5000 років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі