Майже 100 тис. грн заборгувала охоронна фірма "Легіон Безпеки" працівникам із міста Умань Черкаської області.
— Через ці борги сім'ю втратив, — розказує 30-річний Андрій Гевель. — Працював із квітня 2011 року, був начальником зміни, получав 1800 гривень. До червня платили, потім почалися обіцянки. У нас із жінкою син, а у мене навіть на цукерки не було. Через гроші сварилися, жінка казала покинути все, а я не міг, чекав розрахунку. Дружина тягла все сама, потім кинула мене. Зараз мені винні 5300 гривень. Навіть провідати сина не можу, бо гостинця нема за що купить.
Головний офіс "Легіону Безпеки" — в Черкасах. В Умані філію відкрили торік. На роботу наймали молодих чоловіків і жінок, ті працювали вахтовим методом. За добу отримували від 100 до 130 грн.
— Ми місяць стояли на об'єкті енергомереж, нас ніхто не зміняв і грошей не платили, — говорить охоронець Роман Бортовий, 31 рік. — Мені, як усім, не було за що жити. Я подзвонив, вимагав зарплати. То на другий день приїхали до мене пару чоловік із Черкас. Були випивші, били мене, як тільки могли. Два тижні з побоями у лікарні пролежав. Вже туди мені привезли розрахунок і трудову.
— Відношення до нас скотське, начальству наплєвать, — додає 26-річний Олександр Семенюк. Він із дружиною виховує 2-річного сина. — На вахті відстоювали по 18 годин на добу. За остальні 6 годин мали встигнути виспатися, привести себе в порядок. Соромно сказати, але жив на дитячі гроші.
Зранку 4 березня 20 робітників "Легіону Безпеки" збираються біля офісу по вул. Жовтневої революції, 22 в Умані. Чекають на керівництво з Черкас. Ті планують закрити представництво, але робітників не попередили.
О 13.00 до представництва приїжджає директор фірми 33-річний Сергій Шпоть із заступниками. Заходять досередини. Робітники вриваються слідом, вимагають віддати гроші та трудові книжки. Керівництво викликає міліцію. Кажуть: до офісу ввірвалися невідомі. Доки з приміщення знімають вивіску, міліціонери опитують робітників.
— У нас із жінкою син майже сліпий, — говорить 34-річний Андрій Петренко. — На лікування гроші треба. Жінка стоїть у центрі зайнятості, втрьох виживали на її виплати. Я прийшов сюди, бо 100 гривень обіцяли. 2500 гривень заробив, а не віддають. Їздив у Черкаси, жінка плакала. Не віддали ні грошей, ні трудової.
Сергій Шпоть обіцяє повернути кошти найближчим часом.
— Наш основний замовник, підприємство "Черкасиобленерго", три місяці не розраховується, — пояснює. — Ми скаржилися на них у СБУ, губернатору, в податкову. Нам винні 700 тисяч. Тільки їх отримаємо — одразу видамо зарплату.
Коментарі
10