22 липня судові виконавці прийшли виселяти родину Чужм із гуртожитку на вул. Баренбойма, 9 у Києві. На захист сім"ї вийшли сусіди.
— Сказали, виносьте речі по-хорошому, — плаче Олена Чужма, 32 роки. Жінка працює економістом в об"єднанні "Південно-західна залізниця", її 41-річний чоловік — на підприємстві "Житлоінвест". Виховують 5-річну доньку Діану. — Учора вигнали Трубаєвих. А у них двоє дітей, 2 та 8 років. Донька хвора на цукровий діабет.
На вул. Баренбойма розташовані чотири гуртожитки — N7, 9, 13 та 17. Вони належать товариству "Мостобуд", яке зводить і ремонтує мости. У будинках живуть майже 230 сімей: "мостобудівці", вчителі, пожежники, спеціалісти інших підприємств. Майже всі з неповнолітніми дітьми.
Виселяти родину Чужм прийшов юрист, чотири робітники "Мостобуду" та виконавець із Голосіївської виконавчої служби. Побачили протест сусідів і пішли. Наказали звільнити кімнату до 25 липня.
— Вибивати двері сказав начальник нашого ЖЕКу, от я і прийшов, — говорить "мостобудівець", який не хоче називатися. — Прислали сюди, як дурачка. Але я не буду вибивать. Раптом у кімнатах гроші пропадуть, мені потім дєло пришиють.
Житло Чужмам видали 9 років тому на прохання керівництва залізниці. 2001-го підприємство "Мостобуд" передало гуртожитки до комунальної власності столиці. Люди скаржилися, що після цього плата за "квадрат" площі зросла із 3 до 21 грн, багатьох почали виселяти. 2005 року мер Києва Олександр Омельченко повернув будинки у власність "Мостобуду". Підприємство почало звертатися з позовами до Голосіївського райсуду. Вимагало виселити родини, які не працюють у "Мостобуді". Суддя їх підтримав.
— За три тижні, як собак, вигнали вісім сімей, — обурюються сусіди Чужм. — У "Мостобуді" кажуть: будинки — наші, суд це визнає. Що хочемо — те й робимо. Якщо на наш протест не відреагують — перекриємо залізничну колію і трасу з Кончі-Заспи. Нею їздять майже всі слуги народу, зокрема Віктор Ющенко.
Шість років тому мешканці гуртожитків об"єдналися у "Вуличну Раду самоврядування вул. Баренбойма Голосіївського району міста Києва "Промінь". Скаржаться на незаконне виселення до Європейського суду.
— Ці кімнати — наше єдине житло, — зазначає голова "Променю" Олексій Зуй, 51 рік. — Людей виганяють, а іншого не дають. Шість років вимагаємо від державної влади зупинити це й марно. Ну досить же знущатися над ними за ці трущоби!
— Жодне підприємство не має права включати гуртожитки до свого статутного фонду. Таке роз"яснення дав нам Фонд держмайна України, — пояснює заступник голови громадської організації "Столичні гуртожитки" Ігор Казимирський. — Підприємства порушують положення про гуртожитки. Вони мають селити людей по ордерах, де не вказаний термін проживання в кімнаті, а не по договорах, які самі вигадують. Не мають права виганяти одиноких матерів, неповнолітніх.
Коментарі
1