50-річний Михайло Ланьо родом із села Куштановиця Мукачівського району на Закарпатті. З 1996-го десять років керував футбольними клубами "Приладист" і "Підгоряни". Був головою Федерації футболу Закарпаття.
2002 року обрався депутатом Мукачівської міськради, потім — Закарпатської обласної ради. 2012-го став народним депутатом, увійшов у фракцію Партії регіонів.
— Ще 2005-го мені стало відомо, що ключовим керівником злочинної організації на Закарпатті, яка займалася контрабандою, був діяч на прізвисько Блюк, — розказує 50-річний Юрій Луценко, тодішній міністр внутрішніх справ, нині народний депутат. — З'ясувалося, що це член Партії регіонів — Ланьо. Довгий час після приходу до влади Януковича він "володів" цим краєм. Прийшовши до тями після Майдану, відновлює кримінальні схеми. Має величезні зв'язки в міліції, прокуратурі, СБУ Закарпаття.
Розповідають, що 1998-го Ланя затримали за підозрою в убивстві кримінального авторитета Івана Вінера на прізвисько Козі. Ланьо був його правою рукою. Вони нібито поїхали у справах, а невдовзі Вінера знайшли вбитим. Через три місяці Ланя випустили. Він підпорядкував собі виробництво "первинтину" (саморобний наркотик з амфетаміну та йоду. — "ГПУ"), ввезення з-за кордону кокаїну та екстазі, нелегальні постачання алкоголю, цигарок. В "Азбуці кримінального світу" його характеризують так: "Лідер групи, що заробляє рекетом на Закарпатті. Має зв'язки серед осіб, які займаються контрабандою. "Відмиває" доходи. Брав участь у вивозі проституток до Туреччини, Австрії. Володіє прийомами рукопашного бою. Неодноразово виїжджав в Угорщину для налагодження злочинних зв'язків".
Ланя нібито затримували і за зґвалтування.
В теперішнє скликання Верховної Ради потрапив за виборчим округом №70 на Закарпатті. Належить до депутатської групи "Воля народу" Ігоря Єремеєва. Є членом комітету з запобігання корупції.
Коментарі
2