понеділок, 26 грудня 2005 20:11

Клименко впевнений, що його сина вбили

 

"Людина, яка мені телефонувала, не погрожувала. Але сказала, що маю всі підстави хвилюватися, і що вони — дуже серйозні. Я спитав, наскільки. У слухавці відповіли: "Ти навіть не уявляєш, наскільки".

Саме так Олександр Клименко, 40 років, заступник голови Донецької обласної держадміністрації пояснював журналістам, чому він просить міністра внутрішніх справ Юрія Луценка приставити до нього охорону. Двома тижнями раніше Клименко поховав свого 21-річного сина Дмитра.

На початку жовтня в посольстві Великобританії Дмитро мав отримати  візу й летіти до Лондона. Там він навчався на 5-му курсі одного з університетів.

У Києві хлопець зупинився в особняку на вул. Авіаконструктора Антонова, 4а. Знайомі Дмитра стверджують, що будівля належить політичній партії "Трудова Україна".

Зранку 11 жовтня до Дмитра прийшла його дівчина, але той не відкривав. Охоронці знайшли запасний ключ і відчинили двері. У кімнаті побачили повішеного Дмитра. Тіло кілька днів було в судовому морзі на вулиці Оранжерейній. Потім хлопця поховали поблизу Донецька.

У кімнаті побачили повішеного Дмитра

— Дмитро Клименко однозначно покінчив життя самогубством. Прокуратура Солом"янського району перевіряла всі обставини смерті цього юнака, — розповів "ГПУ" начальник слідчого відділу Солом"янського управління МВС Юрій Насонов.

Однак у Солом"янському управлінні міліції не стали робити секрету з того, що цією справою зацікавилася також і СБУ. Чомусь дотепер немає висновку судмедекспертизи про причини смерті Дмитра.

Олександр Клименко впевнений, що його сина вбили. Помічники й найближче оточення заступника губернатора також говорять, що версія про самогубство — нісенітниця. Повноцінне доросле життя Дмитра тільки починалося. Невдовзі він мав закінчити університет у Великобританії. Батько почав будувати йому будинок під Києвом.

Голова обласної партійної організації УРП "Собор" Олена Наумова, 46 років, добре знайома з Олександром

Вона переконана: йому погрожували, бо він активно впливав на обласну вугільну галузь. Перед тим, як прийти у владу, Клименко мав свій власний бізнес. Займав керівні посади в акціонерному товаристві "Енергозбутпром", ВАТ "Донбасенергобуд", ТОВ "Лізинг-центр". Оскільки є людиною небідною, то й діє на посаді віце-губернатора, не озираючись на чиїсь ділові інтереси, переконана Олена Наумова.

Саме Клименко був ініціатором закриття в області всіх підпільних шахт — так званих "копанок". Він нібито особисто добивався відповідних наказів від Міністерства вугільної промисловості та обласної прокуратури. На Донеччині розповідають, що "копанки" експлуатують і надалі, але тільки вночі. Удень їхні власники працювати бояться.

У Клименка залишилось двоє синів — 11 та 8 років

— "Копанки" — суцільний кримінал, — говорить Наумова. — Усі думають, що це така собі підпільна й кустарна шахта 10–15 метрів глибиною. Та зараз вони — серйозні промислові підприємства. Працювати в них уже йдуть інженери, майстри. У деяких щодня видобувають по 40 і більше тонн вугілля. Спеціалісти стверджують, що кілька підпільних копанок у місті Сніжному на Донеччині щодня скидали до мільйона гривень у "чорний" виборчий фонд Віктора Януковича. Кажуть, що "тримає" ці підприємства донецький кримінал.

Власники "копанок" видобуте вугілля продають приватним шахтам Донеччини. Ті проводять його через свою бухгалтерську звітність. Звісно, ухиляючись від оподаткування.

"ГПУ" стало відомо, що Клименко мав доволі жорстку розмову стосовно "копанок" з головою обласної адміністрації Вадимом Чупруном. Той попросив Клименка утриматись від надмірно голосних заяв — щоб не підривати авторитет обласної влади.

Однак після смерті свого старшого сина Олександр Клименко заявив, що вже нічого не боїться. Зараз у нього залишилось двоє синів — 11 та 8 років.

Зараз ви читаєте новину «Клименко впевнений, що його сина вбили». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути