— Вийшла з під'їзду і мене чимось облили. Запекло тіло. Почав плавитись одяг. Не могла йти. Посходилися люди, намагалися допомогти, — розповідає радниця міського голови Херсона 33-річна Катерина Гандзюк. На неї напали біля під'їзду власного будинку 31 липня о 8:30.
Камери відеоспостереження зафіксували, як невідомий чоловік, віком 20–25 років, вибіг із-за кущів. Хлюпнув на жінку концентрованою сірчаною кислотою і втік. Катерина отримала хімічні опіки понад 30% тіла — голови, обличчя, лівої руки і ноги, передньої частини грудної клітини, лівого ока. Її госпіталізували до реанімації. Лікарі оцінюють стан як стабільно тяжкий. Вона притомна. За словами очевидців, її волосся і одяг диміли від роз'їдання кислотою.
— З боку місцевих правоохоронних органів є халатність у розслідуванні нападу. Бо відомо, що не опрацювали десятки закладів із камерами в районі, — говорить адвокат 37-річний Масі Найєм. — Не опитали свідків, які самі зверталися до поліції. Нападника бачили напередодні в суботу вранці. Якби одразу провели експертизу розчину, встановили б, що він кустарно виготовлений. Це допомогло б знайти виконавця. Але за збігом різних обставин цього не зробили. Одна з причин — для проведення експертизи потрібна постанова суду.
Поліція кваліфікувала справу як "хуліганство", пізніше змінили на "умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене з метою залякування потерпілого". Розглядають кілька версій нападу, в тому числі службова діяльність потерпілої, активна громадська позиція та побутові конфлікти.
Друзі потерпілої припускають, що напад на Гандзюк пов'язаний з її жорсткою позицією щодо проросійських сил, які ведуть активну діяльність у місті. Та боротьбою з корумпованими політиками й окремими представниками поліції.
Розслідування взяв під особистий контроль генеральний прокурор 53-річний Юрій Луценко. Катерині надали державну охорону.
Коментарі