пʼятниця, 27 січня 2012 05:00

Ганна Пономарьова інфікувала СНІДом трьох немовлят

П'ять років в'язниці отримала 60-річна Ганна Пономарьова, заступник головлікаря Маріупольської станції переливання крові Донецької області. Її визнали винною у зараженні СНІДом трьох немовлят. Приморський райсуд Маріуполя оголосив вирок 13 листопада. Зобов'язав станцію переливання крові заплатити кожній дитині по 20 тис. грн компенсації.

— Ми оскаржимо вирок, бо провина не доведена, — каже Людмила Пономаренко, адвокат лікаря.

30 травня 2005 року Ганна Пономарьова виконувала обов'язки головного лікаря. Саме тоді кров здала медсестра закладу. За 15 днів у плазмі виявили СНІД, однак донорський матеріал не знищили, а Пономарьова 16 червня пішла у відпустку. За два тижні заражену кров перелили трьом немовлятам. Проти лікарки порушили кримінальну справу.

— За цей час справу двічі дорозслідували, припиняли за відсутністю складу злочину, 2 жовтня 2006 року Жовтневий райсуд Маріуполя виправдав Пономарьову, — каже столичний адвокат 45-річна Тетяна Бордуніс. Вона шість років безкоштовно захищала потерпілих. — Зрештою, суд дав п'ять років. Це вперше за незалежності України лікар отримав реальний термін за службову халатність. Хоча тільки в Донецькій області відомо про 11 випадків зараження людей вірусом імунодефіциту.

До набуття вироком сили Ганна Пономарьова працюватиме на тій самій посаді.

— Ми зробили все правильно, чинних на той момент інструкцій не порушили, — каже Ганна Пономарьова.

Усі троє заражених дівчат зараз мають останню, четверту стадію СНІДу. Живуть завдяки антиретровірусним лікам, щомісяця отримують 700 грн пенсії по інвалідності. Батьки не розголошують діагноз.

— Моя дочка народилася здоровою, плазму перелили перед нескладною операцією, — згадує 32-річна Вікторія, мама 6-річної Мирослави. Жінка з чоловіком виховують ще трьох молодших дітей. — Через місяць після виписки нас викликали в поліклініку й веліли здати кров на аналіз. Я зрозуміла, що справою доньки зацікавилася прокуратура, хоч правду приховували.

Матері інших дівчат — одиначки.

— Нещодавно я народила другу доньку, — каже 37-річна Анжела. — Хоч досі не можу толком отямитися. Спочатку від стресу сліпнула. Підходить тролейбус, а я не бачу, куди ногу ставити. Постійно плачу — ні з ким же не поділишся. Не хочу, щоб на мою доньку дивилися, як на прокажену.

Донька 39-річної Ганни окрім СНІДу хворіє на дитячий церебральний параліч.

— Від мене теж довго приховували діагноз, — каже Ганна. — У доньки брали кров, але лікарка закуталася в целофановий плащ, руки трусилися. Тоді я зрозуміла, що в доньки СНІД. На суди я не могла ходить. Перша суддя хіхікала, коли прокурор зачитував наші вимоги про компенсацію.

Після випадку зараження в Маріуполі донорську кров стали витримувати 6 місяців. Цього досить, щоб вірус імунодефіциту можна було виявити.

— Раніше всі переливали кров із коліс, — каже Володимир Мавров, головний лікар Маріупольської станції переливання крові. — Але процес переливання не став безпечніший. Ми працюємо на тому самому устаткуванні.

Зараз ви читаєте новину «Ганна Пономарьова інфікувала СНІДом трьох немовлят». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути