З початку року в Україні на водоймах потонули 285 людей, з них 25 - дітей.
Такі дані наводить ДСНС України в Полтавській області.
Найчастішими причинами трагедій називають відпочинок на необлаштованих пляжах і алкоголь.
Асоціація риболовів України дає поради, як вберегтися від трагедії на воді. Що робити, аби врятувати потопаючого.
"У населених пунктах офіційних пляжів не вистачає, і люди змушені відпочивати біля води на "диких" місцях. Пляж передбачає перебування санітарної та рятувальної служби, прибирання і дезінфекцію, кабінки для переодягання, лежаки, наявність питної води та туалетів. У "диких" місцях всього цього немає. Люди можуть розраховувати тільки на свою розсудливість і досвід", - зазначають в асоціації.
"Також не варто залишати малолітніх дітей без нагляду поблизу водойм, не заходити у воду поодинці, не зловживати спиртними напоями на березі і не купатися нетверезим, не робити необдуманих, екстремальних вчинків на воді, не переоцінювати власні можливості".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Дніпрі потонув іноземець
Якщо стався трагічний випадок, потрібно вийняти людину з води і до приїзду рятувальників спробувати відновити у нього дихання. Для цього покласти потерпілого животом до себе на коліна, щоб дати воді витекти з дихальних шляхів. Визначити наявність пульсу, реакцію зіниць на світло, наявність самостійного дихання. Якщо цього немає - терміново починати серцево-легеневу реанімацію.
"Накласти руки на середину грудної клітки, натискання виконувати прямими руками. Після кожних 30 натискань - два вдихи. Їх бажано робити через хустку. Продовжувати до прибуття лікарів або відновлення у потерпілого власного дихання і серцебиття. Коли відновиться дихання - покласти постраждалого на бік, укрити, щоб зігріти".
16 червня в Полтаві загинув чоловік. Втопився у Ворсклі. Подія сталася близько 19:00 на пляжі в районі Дублянщини.
Коментарі