Після об'єднання сільських рад у громади настала черга районів. У Полтавській області їх із 25 залишиться 4.
Про новий етап адміністративної реформи розповів в інтерв'ю "Газеті" голова Полтавської районної ради Михайло Кононенко.
"З нового року ми вступаємо у нову фазу адмінреформи — об'єднання районів. І Полтавська область у цьому процесі буде першопрохідцем. Проект відповідного закону вже розглядається у комітетах Верховної Ради. Думаю, він "вистрілить" уже незабаром" — сказав Михайло Кононенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маємо позбутися радянських областей
5 грудня на форумі в Києві Прем'єр-Міністр розповів представникам місцевого самоврядування, що із 490 районів в Україні залишиться 100. У Полтавській області з 25-ти залишиться чотири: Полтавський, Кременчуцький, Миргородський і Лубенський. Полтавський стане найбільшим в області й одним з найбільших в Україні.
"Але при цьому треба не втратити кваліфіковані кадри. Бо залучати іноземних інвесторів буде дуже важко", - наголосив Михайло Кононенко.
Внутрішні резерви для інвестицій вичерпані. Статистика свідчить, що багато українських підприємців згортають діяльність. У бюджет Полтавського району 2019 року заклали тільки найнеобхідніші видатки. Капітальні можливі лише за рахунок перевиконання показників.
5 грудня на Форумі об'єднаних громад у Києві прем'єр-міністр 40-річний Володимир Гройсман анонсував скорочення кількості районів у країні — із 490 до 100. Це передбачає реформа децентралізації.
За два роки в Україні буде 24 області та понад 1,5 тис. об'єднаних територіальних громад, говорить Володимир Гройсман:
— Краще буде 100 районів, проте з якісними повноваженнями, якісними фінансовими ресурсами та адекватно сприйматимуть запити громадян.
Коментарі