5 грудня на Форумі об'єднаних громад у Києві прем'єр-міністр 40-річний Володимир Гройсман анонсував скорочення кількості районів у країні — із 490 до 100. Це передбачає реформа децентралізації.
За два роки в Україні буде 24 області та понад 1,5 тис. об'єднаних територіальних громад, говорить Володимир Гройсман:
— Краще буде 100 районів, проте з якісними повноваженнями, якісними фінансовими ресурсами та адекватно сприйматимуть запити громадян.
У жовтні 2020-го в Україні мають відбутися загальні місцеві вибори. Об'єднання районів хочуть завершити до того часу, аби українці голосували за нове самоврядування.
— Заплановане укрупнення районів, — каже Галина Гречин, 38 років, директорка Центру розвитку місцевого самоврядування у Львівській області. — Мета децентралізації — створити ефективну систему управління самоврядування. Зараз, коли ОТГ вже охопили великі території України й управління громадами забирають певні функції в райрадах та райадміністраціях, відпадає потреба в існуванні цих органів. Тому об'єднання районів потрібне, аби не виникало дублювання функцій. Проекти законів по декількох областях щодо об'єднання районів уже у Верховній Раді. Наприклад, по Запорізькій, Чернігівській. Ідеться про утворення по три-чотири чи шість районів у кожній області. На Львівщині їх зараз 20. Об'єднають у шість чи вісім.
Коментарі