вівторок, 29 січня 2019 15:21

Земля під Києвом подорожчала

Земля під Києвом подорожчала
Земельні ділянки у передмісті коштують від $1 тис. за сотку. Найбільш затребувана земля - це Обухівський, Житомирський та Одеський напрямки. Фото: Київ TV

Українці активно купують земельні ділянки. Торік найбільший попит на них був у листопаді-грудні. Крім населення, землю для нових багатоповерхівок скуповують забудовники.

Торік 60% покупок землі зробили під зведення багатоквартирних будинків. 30% - під індивідуальне і котеджне будівництво, 10% - під інші потреби, пише ubr.ua.

Забудовники купують землю у приватних осіб.

"Собівартість будівництва на "приватних" ділянках у середньому на 10% вище, ніж на орендованих. Але в більшості випадків забудовник може домовитися про знижку до 15% за рахунок великого обсягу землі. Так, щоб побудувати повноцінний невеликий багатоквартирний житловий комплекс, забудовнику необхідно до 3-4 гектарів. Для котеджного містечка територія забудови повинна бути не менше 5 гектарів", - говорить керуючий партнер AVM Development Group Владислав Кононов.

У передмісті Києва близько до 65% всіх житлових комплексів будують на приватних, а не орендованих земельних ділянках. За словами експертів, цьогоріч кількість викуплених у людей наділів зросте до 75%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Квартира у передмісті: скільки коштує придбати житло у розстрочку

"Ціна бюджетної сотки у передмісті підскочила на 20-50%. Йдеться про найбільш затребувані у покупців напрямки - до Старих Петрівців по Вишгородській трасі, і до Вишеньок в Бориспільському напрямку", - каже член Асоціації фахівців з нерухомості Інна Шкулепова.

Земельні ділянки у передмісті коштують від $1 тис. за сотку. Найбільш затребувана земля - це Обухівський, Житомирський та Одеський напрямки. Попитом користуються Києво-Святошинський, Броварський, Бориспільський і Вишгородський р-ни.

В Україні забудовники масово зводять новобудови. Торік в експлуатацію ввели 1163 житлових будинки. Це на чверть більше, ніж було 2017-го.

Зараз ви читаєте новину «Земля під Києвом подорожчала». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути