У столиці спостерігається дефіцит однокімнатних квартир середнього класу.
Приїжджі, які готові платити за однушки і двушки по 4-6 тисяч гривень, не можуть знайти зйомну квартиру через ріелторів, які просто не бажають працювати. А також - через дефіцит самих квартир.
Брокери виправдовуються тим, що квартир у столиці просто не вистачає, мовляв, навіть студенти почали знімати житло в області. Самі ж піднімають свій відсоток за роботу і просять укладати з ними договори.
"Мені запропонували роботу в Києві, тому я приїхала на день, щоб знайти одно - двокімнатну квартиру біля офісу, в районі ВДНГ, за 5-5,5 тисячі гривень, - розповідає харків'янка Катерина Альошина. - Попередньо підібрала відповідні варіанти на сайтах нерухомості, обдзвонила ріелторів і з усіма домовилася про зустрічі. Я приїхала, і жоден з шести брокерів не взяв трубку".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У нових квартирах немає прохідних кімнат
Також близько місяця шукає однокімнатну квартиру в районі станції метро " Либідська" одесит Денис Чурпанов. "Я в Києві не вперше живу і працюю.
Так от, влітку у мене не було проблем знайти однушку в цьому районі , а тепер квартир просто немає. На сайтах з оголошеннями вони постійно висять, але як тільки починаєш обдзвонювати орендаторів, кажуть, що квартиру давно здали", - каже Денис.
Проблему помітили і самі фахівці з нерухомості.
"Щодня в базі з'являється трохи більше 20 нових одно-двокімнатних квартир вартістю 4-6 тисяч гривень на місяць. Водночас клієнтів, охочих орендувати таке житло - не менше 500. Квартир менше не стало, швидше, людей більше. Адже багато приїхали сюди вчитися або працювати, так і залишилися в столиці", - говорить ріелтор Іван Ходаковський.
Його колега, ріелтор Анастасія Наконечна, підтверджує проблему. " Через дефіцит квартир у Києві приїжджі студенти знімають їх в області. Складніше зняти квартиру й тому, що власники квартир, побачивши попит, стали перебирати: тепер вони хочуть селити у себе сімейні пари, без дітей, і ні в якому разі не молодь", - розповідає Наконечна.
Коментарі
3