Уряд розширив коло претендентів на поліпшення житлових умов, які зможуть отримати іпотеку всього під 3% річних. Позики видаються під 16% річних на термін до 15 років, але 13% з цієї ставки компенсуються державою.
Згідно з постановою уряду №465 від 23 травня, в "Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов" внесено важливі зміни, пише "Комерсант-Україна" в публікації "Пільги - в кожний дім".
Тепер середньомісячний дохід позичальника та членів його сім'ї повинен бути до 10 середньомісячних зарплат (29,42 тис. грн для України; 45,92 тис. грн для Києва), тоді як раніше поріг був обмежений п'ятьма середніми зарплатами (для України - 14,71 тис. грн).
Таким чином, претендувати на пільгові кредити зможуть не тільки незабезпечені громадяни, заради яких затівався проект, а й ті, хто щомісяця отримує понад 10 мінімальних зарплат (10,94 тис. грн), тому платить підвищену ставку податку в 17%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці заборгували 12,5 мільярда гривень за "комуналку"
В Мінрегіонбуді зміни пояснюють необхідністю усунути соціальну несправедливість.
"Для сім'ї з однієї особи поріг збільшився удвічі. До змін сукупний дохід позичальника не повинен був перевищувати п'яти середніх зарплат по регіону, тобто для участі в програмі позичальник у Волинській області повинен був мати дохід від 3,8 тис. до 11 тис. грн. Після зміни сукупний дохід оцінюється для всієї родини і не повинен перевищувати десяти середніх зарплат, наприклад для сім'ї у Волинській області - до 22 тис. грн", - повідомили у міністерстві.
Серед іншого позичальникам дозволили не перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Проте пріоритет буде саме у "черговиків" та молодих сімей з дітьми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фонд держмайна готовий продати Керченський судноремонтний завод за 26 мільйонів
"Причина в тому, що велика кількість людей, так званих "нечерговиків", які потребують поліпшення квартирних умов, мають достатню фінансову можливість для отримання такого іпотечного кредиту. Перш за все це громадяни, що проживають в гуртожитку або офіційно орендують знімні квартири", - уточнили в Мінрегіонбуді.
Коментарі
6