У жовтні зменшилось число охочих орендувати квартиру у Києві.
Про це пише epravda.com.ua із посиланням на агентство SV Realty. Минулого місяця було укладено 828 угод з оренди житла, що на 4,5% менше угод за вересень. Однак це на 39,4% більше, ніж у жовтні 2009 року. Із початку року укладено 7865 угод оренди житла. Це також перевищує показники минулого року.
Віктор Несін, голова правління столичної Спілки консультантів з нерухомості прокоментував Gazeta.ua ситуацію на ринку житла:
"Минулого літа однокімнатну квартиру на Микільській Борщагівці, Нивках чи Старій Дарниці пропонували за 2 тисячі гривень на місяць. Двокімнатні — від 3,5 тисяч. У вересні мінімальна вартість оренди зросла на 500 гривень. Недорогі квартирине затримувалися в базі даних. Забирали максимум за тиждень. За нашими спостереженнями, цього року побільшало іногородніх студентів, які хочуть жити в квартирі, а не гуртожитку. Вони розбирали найдешевші варіанти" - сказав Віктор Несін.
У столиці є багато житла, що стоїть пусткою. Квартири в новобудовах, із якісним ремонтом та меблями здають за високу ціну. На такі оренда не підвищується через малий попит.
У середині жовтня вартість оренди досягла піку, вважають в Спілці консультантів з нерухомості. До Нового року вона коливатиметься в межах 5%.
"Січень-лютий — завжди мертвий сезон для оренди. Тоді квартиранти зможуть виторгувати знижки від 10 до 30 відсотків орендної плати. Господарі погоджуватимуться. Бо краще отримувати хоч якусь плату. Порівняно з докризовими роками попит на оренду значно впав. Одне агентство нерухомості тоді оформляло до 25 договорів оренди. Цього року — максимум п'ять договорів на місяць", - запевнив Віктор Несін.
Коментарі