Уряд планує поміняти правила оренди житла і вивести цей ринок з тіні. У Кабінеті міністрів готують законопроект, де пропишуть, як мешканці будуть вселятися, отримувати прописку і яким буде механізм виселення.
Це вплине і на ціну оренди квартир, попереджають ріелтори, пише news.finance.ua.
Ціни на оренду квартир за минулий рік підскочили на 15-20% по всій країні. Подорожчало навіть житло без ремонту та на околицях міст. Адже на такі квартири є попит серед тих, у кого скромний бюджет.
Оренда однокімнатної квартири в Києві в середньому коштує 7-8 тис. грн, за 6 можна знайти таку ж в Одесі, хоча в цілому від столиці тут ціни не сильно відрізняються. За 4800 грн можна знімати житло у Львові і Дніпрі.
На підвищення цін на оренду впливає зростання курсу долара і подорожчання комунальних послуг. За прогнозами Міністерства економічного розвитку, тарифи протягом року зростуть на 18%.
"У старих будинках комунальні платежі трохи вищі, ніж в нових комплексах. Старі будинки більш холодні. Комунальні платежі за хрущовку – п'ять тисяч гривень на місяць, а за нову квартиру, яка більша за площею, – три тисячі гривень", – зазначає експерт з нерухомості Іван Кудояр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За скільки можна орендувати житло у столиці
До того ж, у пошуках кращого життя все більше людей переїжджають в мегаполіси. Тому орендодавці і піднімають ціни.
"Високі ціни тримаються до кінця травня. Починаючи з липня по серпень ціни падають, тому що студенти роз'їжджаються, квартири звільняються – зняти квартиру у літній період можна набагато дешевше", – каже аналітик ринку нерухомості Олена Маленкова.
Наступне зростання вартості оренди відбудеться вже у вересні, прогнозують аналітики, саме тоді ціни підвищаться на 10-15% відсотків.
Розроблені урядом правила оренди квартир вигідні лише державі. Швидше за все, їх не дотримуватимуться ані орендарі, ані орендодавці.
Коментарі