
Українці переважно купують квартири економ-класу. Це однокімнатки площею 30-35 м², двокімнатки - до 50 м², розповів Gazeta.ua представник Асоціації спеціалістів з нерухомості Едуард Бразас.
"Великі квартири як правило купують у новобудовах. Там стоять індивідуальні лічильники. Теплоізоляція та гідроізоляція краща, ніж у старому житловому фонді. Тому можна зекономити на комунальних. Водночас, ті, хто купує таке житло, матеріально та морально готові до великих комунальних платежів", - додає експерт.
В Україні великий потенційний попит на нерухомість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує квартира в Києві
"Водночас люди купують житло не активно. Не вистачає грошей. Змінити ситуацію може відновлення іпотечного кредитування. Це можливо, якщо у гривні іпотеку видаватимуть хоча б під 12-13% річних. Сьогодні середня ставка становить 22-25%", - наголошує Едуард Бразас.
Крім того, банки не можуть брати у населення гроші під 17% річних, а видавати кредити під 7%. Менші депозитні ставки можливі, коли матимемо стабільну економіку, знижену ставку Нацбанку та мінімальну інфляцію. Тоді доходи населення почнуть зростати.
Ціни на вторинному ринку в третьому кварталі 2018-го зросли на 4% порівняно з аналогічним періодом 2017-го. На первинному ринку - на 5,5%, свідчать дані Держстату.
Коментарі