Четвер, 19 червня 2008 18:45

Світлана Лазебна вишила гейшу

У літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі в Миргороді півтора тижня триває виставка вишивок місцевої жительки Світлани Лазебної, 59 років.

— Роботи нетрадиційні. Майстриня вишиває квіти, жіночі образи, — розповідає директорка музею Тетяна Діденко.

Це перша виставка Світлани Лазебної. Вона ювілейна, присвячена її 60-річчю, яке жінка відзначатиме 1 серпня.

Майстриня родом із Чернігівщини, за фахом — працівник зв"язку. 16 років працювала у військових частинах військовослужбовцем разом із чоловіком. Має багато нагород, особливо як командувача південної групи військ в Угорщині. Із 1991 року Світлана Лазебна живе в Миргороді, працювала секретарем у відділі Служби безпеки України й у школі N3. П"ять років тому вийшла на пенсію.

— Рукоділля подобалося завжди. А коли були в Угорщині, там на вітринах такі вишивки були, що я потрішки скуповувала. Вишивала гладдю, потім захоплювалася в"язанням, — згадує жінка. — П"ять років як серйозно цим займаюся. Перша робота, яку я вишивала, це "Гейша". Зробила я її всю, крім обличчя. Боялася: а якщо не вийде? О пів на першу ночі таки довишила. Така радість була.

Лазебна має півсотні робіт. Оформити їх у рамки допоміг чоловік Василь Федорович.

— На черзі вже лежить багато робіт, — каже майстриня. — Хочу тепер пейзажі вишивати. Але якщо будуть траплятися панночки, то не проминатиму.


Миргород, літературно-меморіальний музей Давида Гурамішвілі, до 11 липня. Квитки 2 грн.

Зараз ви читаєте новину «Світлана Лазебна вишила гейшу ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода