Хочу відвідати їдальню школи. У десятці шкіл Полтави відмовляють. Мовляв, до таких візитів треба готуватися. Приймають у школі N19. Її очолює депутат міськради 57-річна Катерина Манько.
— Нашу школу називають суворовським училищем, — усміхається директорка, коли доходимо до їдальні. За неї слугує актова зала. При вході сцена з червоними кулісами.
— А там у нас екран, кіно крутимо, — показує на двері в кухню. — Хто так спроектував?!
Столи застелені білими скатертинами, на них вази з квітами. Чергові старшокласники в білих фартухах накривають на столи. На стіні висять два меню сніданків за 3 та 5 грн.
— Міськрада виділяє на сніданок 3 гривні. А батьки за бажанням доплачують, — пояснює директорка. У дешевших сніданках менші котлети, немає печива, замість соку — чай. Окремо стіл для дієтичного харчування. Дітям із проблемами шлунково-кишкового тракту готують лише варене. Шкільна медсестра за півгодини до сніданку чи обіду щодня дегустує страви і перевіряє їх вагу.
Першокласники з учителями заходять по двоє. Їдять картопляне пюре з печінковою котлетою і шматочки помідора. На десерт — печиво із соком.
— Дітки, хто катлєтку загубив? — питають кухарі. Під столом валяється половина котлети. Ніхто не зізнається, чия. Учителі ходять біля столів і примушують усе доїдати.
Майже всі залишають миски пустими.
— А можна піти пиріжок із капустою купити? Я не наїлася, — питає в учительки учениця 1-Б класу Ліза Левада, тримаючи в руках 5 грн.
— Діти погано їдять каші й супи. Батьки привчають їх до сухих пайків і фаст-фудів. Я прошу, щоб давали поменше грошей, — каже класовод 1-Б класу Оксана Дашко. — Тільки що п"ятьорку біля столу знайшли, тепер будемо шукати власника.
Після першачків до їдальні забігають старшокласники. Товпляться біля буфету. Купують фрукти, соки, випічку, бутерброди.
Коментарі